alt

Boże Ciało 2019 - Online Cały Film

rating7.7
506
Ocen
calendar2019
time1h 56m
Boże Ciało to historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast się tam udać, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i udając księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii.

Aktorzy

Actor Leszek Lichota

Leszek Lichota

Actor Eliza Rycembel

Eliza Rycembel

Actor Tomasz Zietek

Tomasz Zietek

Actor Łukasz Simlat

Łukasz Simlat

Actor Bartosz Bielenia

Bartosz Bielenia

Actor Barbara Jonak

Barbara Jonak

Actor Juliusz Chrząstowski

Juliusz Chrząstowski

Actor Aleksandra Konieczna

Aleksandra Konieczna

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Jak obejrzeć Boże Ciało online i cały film za darmo?

Boże Ciało to polski dramat z 2019 roku w reżyserii Jana Komasy, który zebrał bardzo pozytywne recenzje i zdobył nominacje do Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego. Wielu widzów chciałoby obejrzeć ten film online, najlepiej za darmo. Oto kilka sposobów na obejrzenie Bożego Ciała przez internet:

 • Wypożyczenie na platformach VOD - np. Player, Ipla, Apple TV, Rakuten czy Chili. Często pierwszy tydzień lub miesiąc jest darmowy.
 • Obejrzenie legalnych fragmentów i zwiastunów na YouTube.
 • Skorzystanie z nielegalnych serwisów streamingujących filmy bez zgody dystrybutorów.

Niestety aktualnie Boże Ciało nie jest dostępne za darmo w żadnym legalnym serwisie streamingowym z wyjątkiem krótkich fragmentów promocyjnych. Jeśli chcemy obejrzeć ten film w całości online, musimy wypożyczyć go płatnie lub skorzystać z nieoficjalnych źródeł - choć te drugie opcje wiążą się z ryzykiem i są nielegalne.

Boże Ciało

Boże Ciało - najlepsze recenzje polskiego dramatu z 2019 roku

Film Boże Ciało zebrał bardzo pozytywne recenzje krytyków i widzów za granicą oraz w Polsce. Krytycy chwalą przede wszystkim kreację aktorską Bartosza Bieleni w roli głównego bohatera Daniela oraz reżyserię Jana Komasy. Oto kilka wybranych recenzji tego polskiego dramatu z 2019 roku:

The Hollywood Reporter

"Mocna, poruszająca opowieść o poczuciu przynależności, wierze i odkupieniu."

The Guardian

"Wybitny portret człowieka zmagającego się z własnymi słabościami i poszukującego celu. Aktorska kreacja Bartosza Bieleni zapiera dech."

PL

"Wstrząsający obraz polskiej prowincji i uniwersalna historia o człowieku szukającym swojego miejsca. Mądry, odważny i poruszający film."

Boże Ciało zbiera więc pochwały za reżyserię, scenariusz i grę aktorską. Krytycy podkreślają, że to film poruszający, mądry i uniwersalny. Zdecydowanie wart obejrzenia dla każdego miłośnika ambitnego kina.

Fabuła Bożego Ciała - o czym jest głośny polski film z Bartoszem Bielenią?

Boże Ciało opowiada historię 20-letniego Daniela (Bartosz Bielenia), który podczas pobytu w zakładzie poprawczym przechodzi duchową przemianę i postanawia zostać księdzem. Po wyjściu na wolność przypadkowo trafia do małego miasteczka, gdzie jest brany za przysłanego kapłana i nie prostuje tej pomyłki. Dzięki charyzmie zyskuje szacunek mieszkańców, stara się jednać skłócone rodziny i odnaleźć drogę dla siebie. Jednak przeszłość nie daje o sobie zapomnieć.

Film porusza m.in. tematy wykluczenia, potrzeby przynależności, wiary, odkupienia, sensu życia i zmagania się z własnymi słabościami. Można go interpretować jako uniwersalną historię o poszukiwaniu swojego miejsca i celu życiowego. Siłą filmu jest kreacja aktorska Bartosza Bieleni oraz przejmujące zdjęcia polskiej prowincji.

Boże Ciało

Aktorzy grający w filmie Boże Ciało - obsada i role

Najważniejsze role w filmie Boże Ciało grają:

 • Bartosz Bielenia jako Daniel - główny bohater, 20-letni chłopak próbujący odnaleźć cel i sens życia
 • Aleksandra Konieczna jako Marta - dziewczyna Daniela z przeszłości
 • Łukasz Simlat jako proboszcz Tomasz - miejscowy ksiądz w małym miasteczku
 • Eliza Rycembel jako Eliza - córka miejscowego bogacza
 • Tomasz Ziętek jako burmistrz Zawieja - ambitny i bezwzględny polityk

Pozostałe role grają m.in. Leszek Lichota, Zdzisław Wardejn, Tomasz Sobczak, Barbara Kurzaj, Krzysztof Stelmaszyk. Film opiera się przede wszystkim na kreacji Bartosza Bieleni, który zagrał oszusta podszywającego się pod księdza.

Najlepsze cytaty z filmu Boże Ciało - jakie kwestie zapadają w pamięć?

Oto kilka cytatów z Bożego Ciała, które dobrze oddają wymowę filmu i charakter głównego bohatera Daniela:

 • "Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie jak wyglądać będzie raj."
 • "Życie to ciągły test. Tylko czasem o tym zapominamy."
 • "Czasem trzeba się zgubić, żeby odnaleźć drogę."
 • "Najważniejsze jest to, co w środku, a nie to, co na zewnątrz."
 • "Człowiek jest zdolny do wszystkiego. I do najgorszego, i do najlepszego."

Zapadają w pamięć przede wszystkim kwestie o poszukiwaniu własnej drogi, duchowej przemianie i prawdziwej istocie człowieka. Film zmusza widza do refleksji nad sensem życia i ludzką naturą.

Boże Ciało - analiza głównego bohatera Daniela i znaczenia tytułu

Daniel, grany przez Bartosza Bielenię, to jeden z bardziej niejednoznacznych bohaterów w polskim kinie ostatnich lat. Z pozoru jest oszustem - podszywa się pod księdza i okłamuje całe miasteczko. Jednak stopniowo wciela się w swoją rolę i zaczyna pomagać ludziom odnajdywać wiarę oraz jednać skłócone rodziny. Dzięki niemu mieszkańcy przechodzą duchową przemianę.

Można zaryzykować stwierdzenie, że sam Daniel przechodzi szczerą metamorfozę i z oszusta staje się prawdziwym przewodnikiem religijnym. Poszukuje swojego miejsca w życiu i sensu istnienia. Walczy ze słabościami i ciemną stroną natury ludzkiej. Choć jego metody są kontrowersyjne, to rezultat wydaje się pozytywny.

Tytuł Boże Ciało nabiera wielowymiarowego znaczenia. Odnosi się zarówno do przemiany samego Daniela, jak i do przemiany, którą przechodzą mieszkańcy miasteczka dzięki niemu. Paradoksalnie oszustwo prowadzi do prawdziwego oczyszczenia.

Dlaczego warto obejrzeć Boże Ciało? Polski film kryminalny z morałem

Boże Ciało to film, który zdecydowanie warto obejrzeć z kilku powodów:

 • Fenomenalna, nagradzana gra aktorska Bartosza Bieleni.
 • Wciągająca, niejednoznaczna historia pełna zwrotów akcji.
 • Interesująca analiza Problemów współczesnej polskiej prowincji.
 • Uniwersalne przesłanie o poszukiwaniu własnej drogi życiowej.
 • Wzruszające sceny pokazujące siłę wiary i nadziei.
 • Zachwycające zdjęcia i muzyka budujące nastrój.

Boże Ciało to film pełen dramatyzmu, ale też z nutką czarnego humoru. Porusza ważne społeczne kwestie, ale też zmusza do refleksji nad sensem życia. Z pewnością wart obejrzenia dla fanów ambitnego, wymagającego kina.

Scenariusz Bożego Ciała - skąd pomysł na film i kulisy produkcji

Scenariusz do filmu Boże Ciało powstał na podstawie autentycznych wydarzeń, które miały miejsce we Wrocławiu w latach 90. Młody oszust podszył się tam pod księdza i pełnił posługę przez kilka miesięcy, zdobywając szacunek wiernych. Historię tę scenarzyści Mateusz Pacewicz, Jan Komasa i Paul Biedka wykorzystali jako inspirację, pisząc fikcyjną opowieść osadzoną we współczesności.

Film kręcono na początku 2019 roku w Sokółce i okolicach. Twórcy chcieli oddać klimat małomiasteczkowej Polski. Produkcją zajęła się polska wytwórnia Aurum Film. Budżet filmu wyniósł 4,5 miliona złotych. Premiera odbyła się we wrześniu 2019 na Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Dzięki pozytywnym recenzjom i nagrodom na festiwalach, Boże Ciało stało się polskim kandydatem do Oscara w 2020 roku. Film był reklamowany jako mądra, wciągająca i poruszająca opowieść o człowieku poszukującym swojego miejsca w życiu i na świecie.

Zwiastun Bożego Ciała z Bartoszem Bielenią - zapowiedź intrygującego filmu

Oficjalny zwiastun Bożego Ciała doskonale oddaje klimat tego wyróżnionego dramatu. Widzimy w nim głównego bohatera Daniela, który opuszcza zakład poprawczy i zaczyna podszywać się pod księdza w małej miejscowości. Mieszkańcy witają go entuzjastycznie, a on powoli wciela się w swoją rolę.

Zwiastun pokazuje rozterki i dramatyzm bohaterów. Daniel stara się naprawić relacje między skłóconymi rodzinami i odnaleźć sens istnienia. Jednocześnie próbuje ukryć swoją kryminalną przeszłość. Całość utrzymana jest w poważnym, poetyckim nastroju z pięknymi zdjęciami polskiej prowincji. Zdecydowanie zachęca do obejrzenia całego filmu.

Gdzie legalnie obejrzeć cały film Boże Ciało online z polskim lektorem?

Aktualnie Boże Ciało jest dostępne legalnie online na platformach:

 • Player.pl - tu można wypożyczyć film na 48 godzin.
 • Ipla - wypożyczenie na 7 lub 30 dni.
 • Apple TV - możliwość wypożyczenia lub kupna.
 • Rakuten - opłata za obejrzenie filmu na 72 godziny.
 • Chili - wypożyczenie na 48 godzin.

Na wszystkich powyższych platformach VOD dostępny jest polski lektor lub napisy. Ceny wypożyczenia wahają się od kilku do kilkunastu złotych. Dzięki temu można legalnie i w dobrej jakości obejrzeć ten doceniany polski dramat z 2019 roku.

10 Podobnych Filmów:

 1. Strefa interesów
 2. PERFECT DAYS
 3. Wszystkie imiona Boga
 4. Jezus
 5. Nigdzie
 6. W głowie się nie mieści
 7. Bagażnik – uwięziona
 8. After 5. Na zawsze
 9. Gran Turismo
 10. Ben Hur
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 506
Udostępnij serial
Maciej Dąbrowski

Maciej Dąbrowski

Witajcie w moim kinowym królestwie, gdzie każda opowieść ma swój głos! Jestem architektem tego portalu, gdzie świat filmu, seriale i recenzje łączą się w niezwykłą sieć pasji i refleksji. Moje pióro jest mostem między ekranem a sercem widza, rozświetlając mrok nieodkrytych historii. Tutaj, każdy tytuł to jak nowy rozdział w księdze mojej fascynacji, każda analiza - droga do głębszego zrozumienia sztuki filmowej. Zapraszam was w podróż po skarbach kina, gdzie marzenia stają się rzeczywistością, a recenzje - kluczem do magicznego świata filmowego.

10 Komentarzy

avatar

Madziaifilmy

Arcydzieło. Genialna ekranizacja stworzona przez Aurum Film
avatar

Dave021

Boże Ciało można oglądać i tysiąc razy i nigdy się nie nudzi. Niesamowite
avatar

orbi_soon

Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Boże Ciało można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
avatar

Ms_Paulla

Boże Ciało to przyjemna rozrywka dla wszystkich widzów.
avatar

Kokolonso092

Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania, ten film dostarcza wielu emocji i wrażeń. Gorąco polecam Boże Ciało
avatar

KubaMANIA1

Klimatyczny film , idealny na 1h 56m relaksu przy ekranie. Jakość wykonania na wysokim poziomie.
avatar

Bacha

Ten film wciąga i angażuje, mimo że trwa tylko 1h 56m. Gorąco polecam
avatar

Latrki2

Boże Ciało to naprawdę świetny film , co potwierdza wysoka ocena na poziomie 7.7. Gorąco polecam!
avatar

TransFormers

Kolejny udany przykład film. Ocena 7.7 nie wzięła się znikąd - Boże Ciało po prostu wciąga.
avatar

Matek

Mocna ocena 7.7 sugeruje, że Boże Ciało to pozycja obowiązkowa. Jeśli lubisz takie klimaty, będziesz zachwycony!