Toy Story

Toy Story 1995 - Online Cały Film

rating8
17 324
Ocen
calendar1995
time1h 21m
W świecie zabawek Andy'ego, których niekwestionowanym liderem był dotychczas kowboj Chudy, pojawia się nowa zabawka - astronauta Buzz.

Aktorzy

Actor Tom Hanks

Tom Hanks

Actor Tim Allen

Tim Allen

Actor Annie Potts

Annie Potts

Actor Wallace Shawn

Wallace Shawn

Actor Laurie Metcalf

Laurie Metcalf

Actor Andrew Stanton

Andrew Stanton

Actor Jim Varney

Jim Varney

Actor John Ratzenberger

John Ratzenberger

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Gdzie legalnie obejrzeć Toy Story z napisami po polsku?

Toy Story to przełomowa animacja studia Pixar z 1995 roku, która na zawsze odmieniła świat filmów animowanych. Choć od premiery minęło już ponad 25 lat, produkcja wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością wśród dzieci i dorosłych. Gdzie więc obejrzeć ten kultowy film z polskimi napisami?

Na szczęście Toy Story jest dostępny legalnie na kilku popularnych platformach streamingowych:

 • Disney+ - serwis posiada w swojej bibliotece wszystkie części przygód Buzza i Woody'ego. Oprócz polskiego dubbingu można wybrać również napisy w naszym ojczystym języku.
 • HBO Max - platforma również oferuje dostęp do Toy Story z opcją polskich napisów.
 • Netflix - w przeszłości serwis miał w swojej ofercie część pierwszą Toy Story, jednak aktualnie animacja nie jest dostępna w polskim Netflixie. Być może w przyszłości ponownie powróci na platformę.
 • Rakuten TV - na tej platformie streamingowej można wypożyczyć Toy Story z polskim lektorem lub napisami.

Podsumowując, najlepszym i najwygodniejszym sposobem na obejrzenie Toy Story z polską ścieżką dźwiękową jest obecnie zakup subskrypcji Disney+ lub HBO Max. Dzięki bogatej bibliotece produkcji, serwisy te z pewnością zadowolą zarówno najmłodszych, jak i dorosłych fanów przygód Buzza i Woody'ego.

Toy Story

Jakie są najlepsze cytaty z filmu Toy Story, które na zawsze zapadły w pamięć widzów?

Kultowa animacja Toy Story obfituje w zapadające w pamięć, pełne humoru i mądrości cytaty. Oto kilka naszych ulubionych:

 • "Do nieskończoności i jeszcze dalej!" - słynne powiedzenie Buzza Astrala, które idealnie podsumowuje optymizm, ambicję i odwagę tej postaci.
 • "Widziałem już wszystko w tym pokoju. Dwie razy!" - kultowa kwestia Chudego, która pokazuje bezczelność i butę tej zabawki.
 • "Zabawki to zabawki. Spędź z nimi trochę czasu, się zniszczą. A nowe znów będą. Kiedy ja się zepsuję, nikt mnie nie wymieni." - mądre słowa szeryfa Woody'ego na temat przemijania.
 • "To nie spadająca gwiazda, to spadający Buzz!" - zabawny tekst Mr. Potato, gdy zabawki obserwują upadek Buzza z okna.
 • "Do szeryfa Woody'ego mówię, gdzie jesteś? Gdzie jesteś?" - charakterystyczne wołanie Stinky Pete'a, które na stałe wpisało się w popkulturę.

To oczywiście jedynie mały wybór - seans Toy Story to gwarancja wielu powiedzonek, które na zawsze pozostają w pamięci. To właśnie zawarte w filmie dialogi i morały sprawiają, że jest on ponadczasowy i lubiany przez kolejne pokolenia.

Dlaczego warto obejrzeć kultową animację Toy Story - recenzja fabuły i bohaterów

Premiera Toy Story w 1995 roku na zawsze zmieniła kinematografię. Dlaczego zatem warto nadrobić ten film, jeśli należy się do grona nielicznych, którzy jeszcze go nie widzieli?

Po pierwsze, Toy Story to po prostu świetna, uniwersalna opowieść o przyjaźni, akceptacji i poszukiwaniu swojego miejsca na świecie. Choć bohaterami są zabawki, to poruszana problematyka jest niezwykle ludzka. Każdy może odnaleźć w filmie cząstkę siebie.

Po drugie, animacja wciąż może pochwalić się fantastyczną, niezwykle pomysłową fabułą pełną zwrotów akcji. Jej tempo, humor i wzruszenie potrafią zachwycić zarówno dzieci, jak i dorosłych. Nie brak tu wyrazistych, świetnie nakreślonych postaci.

Po trzecie, Toy Story to prawdziwa rewolucja - pierwszy w historii pełnometrażowy film animowany stworzony w technice CGI. Pod względem wizualnym produkcja nadal prezentuje się świetnie, a animacja postaci wciąż zachwyca. To prawdziwe arcydzieło animacji.

Podsumowując, Toy Story to pozycja absolutnie obowiązkowa dla każdego kinomana. To kultowa animacja, która zachwyca humorem, fabułą i wzruszeniem na każdym kroku. Jeśli jeszcze nie widzieliście przygód Buzza i Woody'ego, najwyższy czas to nadrobić!

Toy Story

Kto nadał głos Buzzowi Astrala w polskiej wersji językowej Toy Story?

Postać Buzza Astrala, wspaniałomyślnego, odważnego i nieco naiwnego kosmicznego bohatera z zabawki, to jedna z najbardziej kultowych kreacji w historii filmu animowanego.

W oryginalnej wersji językowej głosu Buzzowi użyczył znany hollywoodzki aktor Tim Allen. W polskim dubbingu toy story charakterystyczny, pełen energii głos Buzza stworzył niezapomniany aktor Piotr Fronczewski.

Fronczewski znakomicie sportretował entuzjazm, odwagę i optymizm Buzza Astrala, nadając postaci rozpoznawalny, niepowtarzalny rys. Jego kreacja aktorska idealnie oddaje charakter tej niezwykle lubianej, kolorowej zabawki.

Piotr Fronczewski użyczył swojego głosu Buzzowi Astrala również we wszystkich kolejnych częściach cyklu Toy Story, zyskując uznanie widzów i krytyków. Jego praca aktorska na zawsze wpisała się w polską historię tej kultowej animacji.

Jak powstawał scenariusz i animacja do przebojowej produkcji Toy Story - kulisy

Proces produkcji przełomowego Toy Story był niezwykle skomplikowany, ale dzięki determinacji twórców ostatecznie zakończył się wielkim sukcesem.

Prace nad filmem rozpoczęły się już na początku lat 90. Początkowo Toy Story miał opowiadać o miłości pomiędzy lalką Barbie i wojskową figurką. Ostatecznie zdecydowano się jednak na duet Buzz Astral - Woody. Scenariusz przepisywano kilkadziesiąt razy!

Największym wyzwaniem było stworzenie animacji w technice CGI. Aby osiągnąć realizm i płynność ruchów, animatorzy musieli wymyślić zupełnie nowe metody pracy. Przykładowo, na animację jednej minuty filmu składało się ok. 700-1400 ujęć!

Efekty tytanicznej pracy twórców możemy podziwiać do dziś. Toy Story zachwyca humorem, wzruszeniem i niezwykłą jak na owe czasy animacją. Dzięki uporowi filmowców powstała jedna z najważniejszych produkcji w historii animacji.

Czym Toy Story na zawsze zapisał się w historii filmów animowanych dla dzieci i dorosłych?

Animacja Toy Story na trwale odmieniła oblicze kina animowanego i zapisała się w jego historii z kilku powodów:

 • Jako pierwszy pełnometrażowy film animowany stworzony w technice CGI.
 • Dzięki niepowtarzalnej fabule, dowcipnym dialogom i wyrazistym bohaterom.
 • Przełożyła animację na zupełnie nowy, dojrzalszy poziom, opowiadając historię uniwersalną i poruszającą.
 • Udowodniła, że animacje CGI mogą osiągać poziom artystyczny 2D i zdobywać uznanie krytyków.
 • Zainicjowała erę dominacji animacji komputerowych, wyznaczając nowy standard dla przyszłych produkcji.
 • Bohaterowie jak Buzz Astral czy Woody na trwale wpisali się do popkultury.
 • Dzięki Toy Story świat animacji zmienił się na zawsze. Film pokazał, że komputerowe animacje mogą zachwycać nie tylko efektami, ale przede wszystkim fabułą i emocjami. Dlatego zawsze pozostanie kamieniem milowym w historii kina.

  10 Podobnych Filmów:

  1. W głowie się nie mieści 2
  2. Zwierzaki na resorach
  3. Nowe szaty króla
  4. Ekspres polarny
  5. Łut szczęścia
  6. Toy Story
  7. Lorax
  8. Coco
  9. Garfield
  10. Król Lew
  Oceń film lub serial
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  outline-star
  outline-star
  Ocena: 8 Liczba głosów: 17324
  Udostępnij serial

  10 Komentarzy

  avatar

  waldek99

  Najlepszy film ever, bardzo mi się podobał :)
  avatar

  Indy_

  Oglądałem i polecam. Toy Story cda jest taki bym powiedział 8/10 w swoim gatunku.
  avatar

  gall_anonim

  Toy Story cały film - dokładnie to wpisałem w google i wyświetlił mi się ten serwis na pierwszych pozycjach. Zaufałem i nie żałuje ,wszystko smiga i w końcu można obejrzeć coś za darmo bez rejestracji
  avatar

  Orlajt

  Ja też jestem zadowolony, spoko stronka, dodałem sobie do zakładek :)
  avatar

  Andrzejek

  Film na prawdę sztosiwo !!! Polecam obejrzeć każdemu kto lubi filmy z tego gatunku ;)
  avatar

  Yoks

  W końcu znalazłem wasz serwis. Znajomi mi o nim mówili
  avatar

  acomitam

  Toy Story 9/10 fajny
  avatar

  Gornik

  Toy Story super!
  avatar

  Janix

  film kozak, jak najbardziej polecam :)
  avatar

  Godnes

  film petarda! Dużo wątków, myślę że za niedługo obejrzę ponownie