alt

Szklana pułapka 5 2013 - Online Cały Film

rating5.3
6 174
Ocen
calendar2013
time1h 38m
Bruce Willis wraca do gry jako John McClane, dzielny nowojorski gliniarz, który ma talent do zjawiania się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie. Najnowsze kłopoty czekają go w Rosji, gdzie pojechał w poszukiwaniu syna Jacka (Jai Courtney), z którym od lat pozostawał w konflikcie. Okazuje się, że Jack przebywa w moskiewskim więzieniu. Udaje mu się z niego zbiec, ale na tym misja się nie kończy. Obaj, ojciec i syn, łączą siły, by udaremnić kradzież broni nuklearnej, co mogłoby doprowadzić do wybuchu III Wojny Światowej. Gwałtowne zwroty akcji, niezwykle widowiskowe wybuchy i pościgi samochodowe, gwarantują rozrywkę wszystkim miłośnikom nieustraszonego Johna McClane’a.

Aktorzy

Actor Mary Elizabeth Winstead

Mary Elizabeth Winstead

Actor Cole Hauser

Cole Hauser

Actor Bruce Willis

Bruce Willis

Actor Jai Courtney

Jai Courtney

Actor Amaury Nolasco

Amaury Nolasco

Actor Megalyn Echikunwoke

Megalyn Echikunwoke

Actor Aldis Hodge

Aldis Hodge

Actor Sebastian Koch

Sebastian Koch

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Ile filmów ma seria Szklana pułapka?

Szklana pułapka to jedna z najpopularniejszych i najbardziej kultowych serii filmów akcji w historii kina. Pierwsza część miała swoją premierę w 1988 roku i od razu podbiła serca widzów na całym świecie. W rolę głównego bohatera, detektywa Johna McClane'a, wcielił się wtedy Bruce Willis. Film okazał się na tyle dużym sukcesem, że doczekał się aż czterech kontynuacji.

Dotychczas w serii Szklana pułapka powstało pięć pełnometrażowych filmów:

 • Szklana pułapka (1988)
 • Szklana pułapka 2 (1990)
 • Szklana pułapka 3 (1995)
 • Szklana pułapka 4.0 (2007)
 • Szklana pułapka 5 (2013)

Piąta część jest jak dotąd ostatnią odsłoną przygód Johna McClane'a. Czy doczekamy się szóstej części tego niezwykle popularnego cyklu filmów akcji? Tego póki co nie wiemy, ale miliony fanów na całym świecie z pewnością bardzo by tego chciały.

Szklana pułapka 5

Nowa odsłona kultowej serii - Szklana pułapka 5

W 2013 roku, po ośmiu latach przerwy od poprzedniej części, do kin trafił wyczekiwany przez fanów film Szklana pułapka 5. Tym razem Bruce Willis ponownie wcielił się w rolę Johna McClane'a, który tym razem musiał stawić czoła nowemu zagrożeniu.

Szklana pułapka 5 to już piąta odsłona niezwykle popularnej serii filmów sensacyjnych, która zadebiutowała na ekranach kin w 1988 roku. Od tamtej pory minęło już ponad 20 lat, a John McClane wciąż pozostaje jedną z najbardziej kultowych postaci w historii kina akcji.

Fani z niecierpliwością wyczekiwali na kolejną część przygód odważnego i bezkompromisowego gliniarza z Nowego Jorku. Szklana pułapka 5 spełniła ich oczekiwania, oferując dwie godziny zapierającej dech w piersiach akcji i sprawdzonej rozrywki na najwyższym poziomie.

John McClane powraca po latach na ekranach

Gwiazdą Szklanej pułapki 5 jest oczywiście ponownie Bruce Willis, który po raz piąty wcielił się w swoją najsłynniejszą kinową rolę - Johna McClane'a. Minęło już ponad 20 lat od pierwszej części serii, ale McClane nadal pozostaje twardym i nieustraszonym gliniarzem z Nowego Jorku, gotowym stawić czoła każdemu niebezpieczeństwu.

Fani z niecierpliwością czekali na powrót tej kultowej postaci i Willis nie zawiódł ich oczekiwań. Aktor wcielił się w rolę McClane'a z werwą i energią, jakby minione lata nie miały nad nim żadnej władzy. Jego bohater jest wprawdzie starszy i bardziej powściągliwy niż dwie dekady temu, ale wciąż nie cofnie się przed walką w słusznej sprawie.

Willisowi partnerują na ekranie tacy aktorzy jak Jai Courtney czy Sebastian Koch. Fani mogą więc liczyć nie tylko na świetną akcję, ale również doskonałe aktorstwo zweryfikowanych już kinowych gwiazd.

Szklana pułapka 5

Gdzie obejrzeć Szklana pułapkę 5 online za darmo z lektorem?

Szklana pułapka 5 to film, który koniecznie trzeba zobaczyć. Niestety nie ma go aktualnie w stałej ofercie żadnej platformy streamingowej. Istnieje jednak kilka sposobów, aby obejrzeć go online za darmo z polskim lektorem:

 • Można poszukać go na stronach z nielegalnymi streamami. Choć takie rozwiązanie jest nielegalne, to daje dostęp do filmu zupełnie za darmo.
 • Czasami Szklana pułapka 5 pojawia się na ograniczony czas na platformach takich jak Netflix czy HBO GO. Warto śledzić ich ofertę, aby skorzystać z okazji, gdy tylko się pojawi.
 • Film można wypożyczyć na 48 godzin za niewielką opłatą na platformach typu Rakuten, Chili Cinema czy Premiery Canal+. Dla fanów serii to niewielka cena za możliwość obejrzenia filmu w wysokiej jakości.

Najlepszą opcją pozostaje jednak zakupienie oryginalnego DVD lub Blu-Ray z filmem. Wówczas można oglądać go w najlepszej jakości i z polskim lektorem ile tylko się chce. To również najbardziej legalna metoda, wspierająca twórców filmu.

Warto obejrzeć Szklana pułapka 5? Recenzje i opinie

Fani serii z niecierpliwością wyczekiwali na piątą część przygód Johna McClane'a. Czy Szklana pułapka 5 spełniła ich oczekiwania? Opinie i recenzje filmu są w większości pozytywne, chociaż pojawiają się głosy krytyki.

Większość widzów i krytyków zgodnie przyznaje, że pod względem akcji i tempa Szklana pułapka 5 stoi na najwyższym poziomie. Twórcy serwują kolejne porcje dynamicznych scen strzelanin, pościgów i walk wręcz. Fani mogą poczuć się jak dawniej.

Spora część widzów chwali również grę aktorów, a zwłaszcza Willa Smitha, który mimo upływu lat wciąż świetnie czuje się w roli Johna McClane'a. Chemia między nim a ekranowym synem graną przez Courtneya również została doceniona.

Z drugiej strony pojawiają się zarzuty, że scenariusz nie wnosi nic nowego, a fabuła jest jedynie pretekstem do pokazania kolejnych scen akcji. Krytykowane jest także nadmierne wykorzystanie efektów CGI zamiast praktycznych efektów specjalnych.

Mimo wad, Szklana pułapka 5 to film obowiązkowy dla fanów serii i kina akcji. Dostarcza dokładnie tego, czego można oczekiwać - dynamicznej rozrywki pełnej strzelanin i adrenaliny. Jeśli ktoś ceni sobie ten styl kina, na pewno będzie zadowolony.

Obsada Szklanej pułapki 5 - którzy aktorzy wystąpili?

W obsadzie Szklanej pułapki 5 znaleźli się zarówno aktorzy dobrze znani fanom serii, jak i całkiem nowe twarze:

 • Bruce Willis jako John McClane - gwiazda serii powraca po latach do roli twardziela z NYPD
 • Jai Courtney jako Jack McClane - ekranowy syn Johna, z którym ten ma trudne relacje
 • Sebastian Koch jako Komarov - tajemniczy rosyjski dysydent, którego usiłuje uratować McClane
 • Yuliya Snigir jako Irina - córka Komarova, która wpada w tarapaty
 • Cole Hauser jako Collins - tajemniczy agent pracujący dla Komarova

Pozostałymi członkami obsady są m.in. Amaury Nolasco, Roman Luknár, Pavel Lychnikoff czy Sergei Kolesnikov. Za kamerą powrócił reżyser poprzedniej części, John Moore.

Aktorski skład Szklanej pułapki 5 zapewnia znakomitą jakość. Fani mogą liczyć zarówno na ulubionego Bruce'a Willisa w roli McClane'a, jak i na świeże twarze, które wnoszą nową energię do serii.

Najlepsze cytaty z filmu Szklana pułapka 5

Szklana pułapka 5 dostarcza fanom wielu świetnych, charakterystycznych cytatów. Oto kilka z najlepszych:

 • "Jestem za stary na tę bieganinę"
 • "To nie ja zastrzeliłem waszego prezydenta"
 • "Nie potrzebowali pilota, to Ruscy"
 • "Nigdy nie przepadałem za szklanym sufitem nad głową"
 • "Czy ja wyglądam na samobójcę z chorobą serca?"
 • "Przyzwoici ludzie zawsze płacą rachunki"
 • "Mój ojciec nigdy nie przegapił moich urodzin. Ale dziś jest wyjątek"

Kultowe kwestie wypowiadane charakterystycznym, sarkastycznym tonem przez Bruce'a Willisa to znak rozpoznawczy całej serii. Szklana pułapka 5 pod tym względem nie zawodzi i dostarcza fanom wielu świetnych cytatów.

Fabuła Szklanej pułapki 5 - o czym jest piąta część serii?

Fabuła Szklanej pułapki 5 skupia się na kolejnej niebezpiecznej misji, w jaką zostaje wplątany John McClane. Tym razem udaje się do Moskwy, aby odnaleźć zaginionego dysydenta Komarova.

Okazuje się jednak, że Komarov wcale nie chce wracać do USA z McClane'em. Wszystko to było mistyfikacją mającą na celu wykradzenie tajnego pliku z dowodami obciążającymi wpływowego rosyjskiego polityka. Kiedy gangsterzy dowiadują się o podstępie, rozpętuje się koszmarne polowanie na McClane'a i Komarova.

Bohaterowie muszą uciekać przez pogrążoną w chaosie Moskwą, unikając zabójców oraz korumpowanych policjantów. John McClane może liczyć tylko na pomoc swojego syna Jacka, z którym od dawna jest skonfliktowany.

W tlewydarzeń pojawia się wątek porwania córki Komarova, która wpada w tarapaty przez powiązania ojca. John i Jack McClane muszą stawić czoła bezlitosnym goniącym ich zabójcom, aby ocalić dziewczynę i wywieźć Komarova z Rosji.

Jakie atrakcje czekają w najnowszej odsłonie przygód McClane'a?

Twórcy Szklanej pułapki 5 zadbali, aby fani serii nie mogli narzekać na nudę. Film serwuje im wszystko to, za co pokochali przygody Johna McClane'a:

 • Zapierające dech w piersiach pościgi samochodowe po moskiewskich ulicach
 • Strzelaniny, w których gangsterzy i polscy zabójcy użyją każdej ilości ołowiu, by dopaść bohaterów
 • Walki wręcz, w których McClane bez skrupułów rozprawi się z przeciwnikami gołymi rękoma
 • Ostre dialogi pełne charakterystycznego, czarnego humoru Johna
 • Napięcie związane z wyścigiem z czasem, aby uratować Komarova i jego córkę

Fani mogą spodziewać się wielu niespodzianek i zwrotów akcji. Na pewno nie będą się nudzić ani przez chwilę. To kolejna dynamiczna jazda bez trzymanki w wykonaniu kultowego Johna McClane'a.

Kto wy

10 Podobnych Filmów:

 1. Ben Hur
 2. Kung Fu Panda 3
 3. Cena strachu
 4. Kot w butach: Ostatnie życzenie
 5. Aquaman
 6. El padrino
 7. Exodus: Bogowie i królowie
 8. Bagażnik – uwięziona
 9. Gdy zgasną światła
 10. Avengers: Wojna bez granic
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 6174
Udostępnij serial
Maciej Dąbrowski

Maciej Dąbrowski

Witajcie w moim kinowym królestwie, gdzie każda opowieść ma swój głos! Jestem architektem tego portalu, gdzie świat filmu, seriale i recenzje łączą się w niezwykłą sieć pasji i refleksji. Moje pióro jest mostem między ekranem a sercem widza, rozświetlając mrok nieodkrytych historii. Tutaj, każdy tytuł to jak nowy rozdział w księdze mojej fascynacji, każda analiza - droga do głębszego zrozumienia sztuki filmowej. Zapraszam was w podróż po skarbach kina, gdzie marzenia stają się rzeczywistością, a recenzje - kluczem do magicznego świata filmowego.

10 Komentarzy

avatar

Mailosz

Szklana pułapka 5 należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

AgaMaga

Szklana pułapka 5 Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
avatar

Areczek09

Super się oglądało i mega film ogólnie polecam Szklana pułapka 5
avatar

dx87

Film Szklana pułapka 5 to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 38m.
avatar

TonnyMonntana

Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
avatar

MatPat

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Szklana pułapka 5 , to przyjrzyj się ocenie 5.3. To dobitnie świadczy o jakości tego filmy.
avatar

titek

Szklana pułapka 5 pokazuje, że nawet krótka forma może porwać i zaciekawić od deski do deski. Potwierdza to ocena 5.3.
avatar

Matek

Mocna ocena 5.3 sugeruje, że Szklana pułapka 5 to pozycja obowiązkowa. Jeśli lubisz takie klimaty, będziesz zachwycony!
avatar

KaiFilman12

Jeśli zastanawiasz się co obejrzeć, postaw na pewniaka. A takim jest Szklana pułapka 5 z oceną 5.3.
avatar

DaveAmeryka

Szklana pułapka 5 z oceną 5.3 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.