alt

Siedmiu królów musi umrzeć 2023 - Online Cały Film

rating7.3
599
Ocen
calendar2023
time1h 51m
Po śmierci króla Edwarda dochodzi do bitwy o koronę, w której spadkobiercy i najeźdźcy rywalizują o władzę.

Aktorzy

Actor Alexander Dreymon

Alexander Dreymon

Actor Emily Cox

Emily Cox

Actor Mark Rowley

Mark Rowley

Actor Ross Anderson

Ross Anderson

Actor Elaine Cassidy

Elaine Cassidy

Actor Steffan Rhodri

Steffan Rhodri

Actor Ingrid García Jonsson

Ingrid García Jonsson

Actor Laurie Davidson

Laurie Davidson

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Czy warto obejrzeć Siedmiu królów musi umrzeć? Recenzje i opinie

Siedmiu królów musi umrzeć to kontynuacja popularnego serialu Ostatnie królestwo, który zdobył rzesze fanów na całym świecie. Po emocjonującym finale 5. sezonu, widzowie z niecierpliwością wyczekiwali informacji o dalszych losach Uhtreda. Twórcy postanowili podzielić finałową historię na dwa sezony, a pierwsza ich część - Siedmiu królów musi umrzeć - miała swoją premierę 14 kwietnia 2023 roku. Czy było na co czekać i czy warto obejrzeć ten film?

Większość recenzji jest pozytywna i potwierdza, że Siedmiu królów musi umrzeć to godne zwieńczenie całej sagi. Krytycy chwalą przede wszystkim wciągającą, mroczną atmosferę oraz dopracowane sceny walk i pojedynków. Nie brakuje efektownych scen batalistycznych z udziałem setek statystów. Emocji dostarczają również intrygi polityczne i dworskie rozgrywki. Uhtred nadal staje przed trudnymi wyborami moralnymi. Pojawia się też wątek jego relacji z dorastającymi synami.

Aktorzy doskonale spisują się w swoich kultowych już rolach. Szczególnie chwalony jest Alexander Dreymon za kreację dojrzałego Uhtreda. Widzowie doceniają także wątek miłosny bohatera z Aethelstan. Chemia pomiędzy aktorami przyciąga do ekranu. Nie brakuje momentów wzruszeń, gdy pojawiają się nawiązania do poprzednich sezonów.

Podsumowując, Siedmiu królów musi umrzeć to film obowiązkowy dla wszystkich fanów Ostatniego królestwa. Kontynuuje najlepsze cechy serialu i dostarcza wciągającej rozrywki na najwyższym poziomie. Mroczna, emocjonująca historia Uhtreda wciąż trzyma w napięciu i wzbudza wiele refleksji. To pozycja, którą zdecydowanie warto obejrzeć.

Siedmiu królów musi umrzeć

Gdzie legalnie obejrzeć Siedmiu królów musi umrzeć online bez limitu?

Fani Ostatniego królestwa z niecierpliwością wyczekiwali premiery filmu Siedmiu królów musi umrzeć i szukają teraz informacji, gdzie można go legalnie obejrzeć online. Niestety na razie produkcja nie trafiła do żadnego serwisu streamingowego w Polsce. Jedyną legalną opcją jest zakup odpowiedniego nośnika z filmem.

Na chwilę obecną Siedmiu królów musi umrzeć jest dostępny na DVD oraz Blu-Ray. Wydanie płytowe można zamówić w sklepach internetowych lub kupić w dobrych sklepach z filmami. Cena oscyluje w granicach 60-80 zł. Na nośniku znajdziemy oczywiście sam film w wersji z napisami lub dubbingiem do wyboru. Dodatkowo możemy liczyć na materiały bonusowe, takie jak making of, zapowiedzi i wywiady.

Miejmy nadzieję, że wkrótce Siedmiu królów musi umrzeć trafi również do któregoś z platform streamingowych. Wówczas fani będą mogli obejrzeć go wygodnie online i bez limitów. Na razie jednak zakup nośnika wydaje się jedyną opcją na legalny seans tego wyczekiwanego filmu aktorskiego. Gorąco zachęcamy do sięgnięcia po tę pozycję i poznania dalszych losów Uhtreda z Bebbanburgu.

Aktorzy i obsada Siedmiu królów musi umrzeć - największe gwiazdy produkcji

Obsada Siedmiu królów musi umrzeć to plejada znakomitych aktorów, którzy już od kilku sezonów zachwycają w serialu Ostatnie królestwo. I tym razem możemy liczyć na kreacje ulubionych bohaterów w wykonaniu utalentowanych artystów.

Głównym aktorem jest oczywiście Alexander Dreymon, który od pierwszego sezonu wciela się w postać Uhtreda z Bebbanburgu. Słynie z niesamowitej charyzmy i wiarygodnie oddaje dylematy doświadczonego wojownika. Towarzyszą mu Emily Cox jako kochająca Aethelflaed oraz Eliza Butterworth jako Aelswith. Mark Rowley znów zachwyca jako mnich Pyrlig. Pojawiają się również Arnas Fedaravicius jako Sihtric oraz Adrian Schiller jako Aethelhelm.

Nową twarzą jest Laura Berlin, która wciela się w tajemniczą Eadgifu. W serialu debiutuje też Harry Gilby jako młody król Edward. Poza Dreymoniem największą gwiazdą produkcji jest jednak Ian Hart, który od pierwszego sezonu zachwyca jako ekscentryczny Beocca. Aktorzy znakomicie odnajdują się w swoich kultowych już rolach i po raz kolejny udowadniają swój niekwestionowany talent.

Siedmiu królów musi umrzeć

Fabuła i opis historii z filmu Siedmiu królów musi umrzeć - o czym jest?

Akcja Siedmiu królów musi umrzeć rozgrywa się w początkach XI wieku na terenach dawnego królestwa Wessex. To okres wielkich napięć i konfliktów o tron Anglii, który według przepowiedni zajmie władca z krwi Uhtreda. Bohater musi stawić czoła intrygom dworskim i politycznym rozgrywkom, aby zapewnić pokój królestwu i przyszłość swoim synom.

Stary król Edward coraz bardziej podupada na zdrowiu, a w kraju narastają napięcia. Jego syn Aetheling zdaje sobie sprawę, że jeśli ma objąć tron po ojcu, będzie musiał najpierw pokonać potężnych wrogów. Uhtred wspiera młodego księcia i staje przed trudnym wyborem. Musi zdecydować, czy poświęcić życie dla królewskiego następcy, czy skupić się na odzyskaniu swojego dziedzictwa.

Tymczasem w kraju nasilają się ataki wikingów z północy. Bezwzględna Sigtrygger zamierza wykorzystać słabość Wessex i zawładnąć całą Anglią. Cały ciężar obrony spoczywa na barkach Uhtreda, który musi stawić czoło przeważającym siłom wroga. Czy uda mu się pogodzić konflikty wewnętrzne i odeprzeć najazd pogan?

Najlepsze cytaty z filmu Siedmiu królów musi umrzeć - poznaj najmocniejsze kwestie

Siedmiu królów musi umrzeć obfituje w wiele poruszających cytatów, które na długo zapadają w pamięć. Oto niektóre z najmocniejszych kwestii, które padają z ust bohaterów tej produkcji:

 • "Nie ma nic gorszego niż żyć w cieniu własnego ojca. Ja zawsze będę tylko synem wielkiego Uhtreda."
 • "Gdy patrzę na ciebie, widzę człowieka honoru. Ale honor to za mało, by zjednoczyć królestwo."
 • "Nie martw się o mnie, siostro. Kruki już krążą nade mną, czekając na ucztę."
 • "Nie ma nic potężniejszego od miłości prawdziwego mężczyzny. Za taką miłość warto umrzeć."
 • "Los jest okrutny. Odebrał mi nadzieję, więc muszę ją znaleźć na nowo w tobie."
 • Te poruszające słowa dobitnie pokazują dramatyzm sytuacji, w jakiej znaleźli się bohaterowie. Cytaty te na długo pozostają w pamięci i skłaniają do refleksji nad kondycją człowieka. To z pewnością jeden z najmocniejszych elementów tego wyczekiwanego filmu.

  Scenariusz, zdjęcia i muzyka w filmie Siedmiu królów musi umrzeć - kulisy produkcji

  Za scenariusz Siedmiu królów musi umrzeć odpowiada duet pisarzy: Stephen Butchard oraz Bernie Caulfield, którzy pracowali już przy poprzednich sezonach serialu. Historia jest oparta na motywach powieści Bernarda Cornwella. Za zdjęcia odpowiada Chas Bain, który stworzył mroczny, surowy klimat epoki.

  Muzyka to kolejny mocny punkt produkcji. Ścieżkę dźwiękową skomponował John Lunn, autor muzyki do całej sagi Ostatnie królestwo. Usłyszymy charakterystyczne motywy oraz mocne brzmienie instrumentów perkusyjnych i dętych. Nie zabraknie również archaicznych wokali.

  Film był kręcony głównie w Węgrzech, gdzie odtworzono realia średniowiecznej Anglii. Twórcy mogli korzystać z rozległych plenerów i monumentalnych zamków. Do tego wykorzystano nowoczesne techniki komputerowe, by oddać skalę masowych scen i bitew. Efekty pracy całej ekipy widać już w zapierającym dech zwiastunie produkcji.

  Podsumowując, Siedmiu królów musi umrzeć to film zrealizowany z wielkim rozmachem, który łączy historię, akcję i głębokie emocje. Dzięki pracy utalentowanych twórców, otrzymaliśmy dzieło na miarę poprzednich sezonów i godne zwieńczenie całej sagi. Gorąco polecamy tę pozycję!

  10 Podobnych Filmów:

  1. Ben Hur
  2. Kung Fu Panda 3
  3. Cena strachu
  4. Kot w butach: Ostatnie życzenie
  5. Aquaman
  6. El padrino
  7. Exodus: Bogowie i królowie
  8. Bagażnik – uwięziona
  9. Gdy zgasną światła
  10. Avengers: Wojna bez granic
  Oceń film lub serial
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  outline-star
  outline-star
  Ocena: 8 Liczba głosów: 599
  Udostępnij serial
  Maciej Dąbrowski

  Maciej Dąbrowski

  Witajcie w moim kinowym królestwie, gdzie każda opowieść ma swój głos! Jestem architektem tego portalu, gdzie świat filmu, seriale i recenzje łączą się w niezwykłą sieć pasji i refleksji. Moje pióro jest mostem między ekranem a sercem widza, rozświetlając mrok nieodkrytych historii. Tutaj, każdy tytuł to jak nowy rozdział w księdze mojej fascynacji, każda analiza - droga do głębszego zrozumienia sztuki filmowej. Zapraszam was w podróż po skarbach kina, gdzie marzenia stają się rzeczywistością, a recenzje - kluczem do magicznego świata filmowego.

  10 Komentarzy

  avatar

  Dave021

  Siedmiu królów musi umrzeć można oglądać i tysiąc razy i nigdy się nie nudzi. Niesamowite
  avatar

  LukiAnon

  Siedmiu królów musi umrzeć to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 51m .
  avatar

  magsoe

  Siedmiu królów musi umrzeć to Super film ! Fajna fabuła, trzyma w napięciu. Pierwszoplanowy aktor poradził sobie bardzo dobrze.
  avatar

  ptasiek_film

  Poruszająca historia, która pozostaje w pamięci
  avatar

  TonnyMonntana

  Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
  avatar

  Lukasoo

  Kolejny dobry film w tym gatunku. Nic dziwnego, że ma tak wysoką ocenę - 7.3. Szkoda tylko, że trwa zaledwie 1h 51m.
  avatar

  KubaMANIA1

  Klimatyczny film , idealny na 1h 51m relaksu przy ekranie. Jakość wykonania na wysokim poziomie.
  avatar

  YElov

  Mocna historia opowiedziana w zaledwie 1h 51m. Znakomita robota twórców tego filmy.
  avatar

  Vodek

  Z oceną na poziomie 7.3, Siedmiu królów musi umrzeć udowadnia, że w tym gatunku jakość idzie w parze z ilością.
  avatar

  Gajdek12

  Ocena 7.3 potwierdza, że Siedmiu królów musi umrzeć to film, który trzeba zobaczyć. Opłaca się poświęcić na to czas.