close icon
page-title
Pięć diabłów
Pięć diabłów

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Les Cinq diables
 • Język oryginalny: Francuski
 • Kraj produkcji: Francja
 • Reżyser: F Comme Film

Pięć diabłów 2022 CDA - Online Cały Film

star6.9
158Ocen
date2022
loader

Recenzje

 • avatar

  PopcornPrestige

  |8 godziny temu
  ej dziewczyny myślicie że to dobry film na pierwszą randke>xd
 • avatar

  WatchWizard

  |5 dni temu
  To było coś innego...na plus oczywiście
 • avatar

  FilmFervor

  |6 dni temu
  ktoś wie jak odpalić? czytałem że trzeba przeklikać reklamy ale nwm jak
 • avatar

  KinoManiak

  |7 dni temu
  Musisz zobaczyć bo moim zdaniem mega dobre!
 • avatar

  YElov

  |12 dni temu
  Już chyba bym wolał trudne sprawy oglądać seriooo
 • avatar

  NoirNostalgia

  |12 dni temu
  Warto było czekać bo tu wreszcie można za free obejrzeć (protip-przeklikaj reklamy 🤫)
 • avatar

  LukasPicasso

  |13 dni temu
  Chipsy 👍 Popcorn 💬
 • avatar

  magsoe

  |14 dni temu
  Super film ! Fajna fabuła, trzyma w napięciu. Pierwszoplanowy aktor poradził sobie bardzo dobrze 🔥

Trailer

Spis treści

Jak obejrzeć film Pięć diabłów online z dubbingiem lub napisami po polsku?

Film Pięć diabłów został wyprodukowany przez F Comme Film i miał swoją premierę 31 sierpnia 2022 roku. Jest to francusko-belgijski dramat obyczajowy w reżyserii Léi Mysius. Oryginalny tytuł filmu to Les Cinq diables.

Chociaż Pięć diabłów miało premierę kinową, to już teraz można obejrzeć ten film online. Dostępny jest on na wybranych platformach VOD z polskim lektorem lub napisami. Sprawdź dostępność Pięć diabłów na Netflix, HBO Max, Amazon Prime Video, Apple TV+ oraz innych serwisach streamingowych. Dobrym sposobem na obejrzenie tego filmu online jest również wypożyczenie go na jednej z platform VOD.

Pięć diabłów

Co warto wiedzieć o fabule filmu Pięć diabłów zanim obejrzysz ten seans?

Pięć diabłów to fascynująca opowieść o młodej kobiecie, która po wypadku samochodowym zaczyna odkrywać swoje nadprzyrodzone zdolności. Film skupia się na postaci Julie, którą znakomicie gra Adèle Exarchopoulos. Julie przeżywa wypadek, po którym budzi się ze śpiączki z dziwnymi mocami. Rozwija w sobie zdolność widzenia zapachów jako kolorowe aureole wokół ludzi. Fascynująca historia pokazuje, jak Julie próbuje zrozumieć i kontrolować swoje nowe umiejętności.

Cały film utrzymany jest w konwencji realizmu magicznego z domieszką thrillera. Widzowie mogą spodziewać się zagadkowej, mrocznej i nostalgicznej opowieści osadzonej w malowniczych plenerach Prowansji. Tajemnicze wydarzenia z przeszłości Julie splatają się z jej wizjami zapachów. Film trzyma w napięciu i zmusza do zastanowienia nad ludzką percepcją.

Którzy aktorzy zagrali główne role w filmie Pięć diabłów i jak oceniono ich kreacje?

Najważniejszą rolę w filmie Pięć diabłów gra utalentowana francuska aktorka Adèle Exarchopoulos. Wciela się w postać Julie - młodej kobiety obdarzonej mistyczną mocą po wypadku samochodowym. Krytycy chwalą subtelną i pełną napięcia grę Exarchopoulos, podkreślając jej zdolność do ukazania wewnętrznych przemian bohaterki.

Istotną rolę odgrywa również Alexandre Trocki jako Thomas - przyjaciel Julie z dzieciństwa. Aktor znany z filmów "Zimna wojna" czy "Niezrównoważony" tworzy wiarygodną postać mężczyzny próbującego zrozumieć niezwykłe zmiany, które zaszły w jego przyjaciółce.

W obsadzie znaleźli się także: Phénix Brossard jako Yvan, przyrodni brat Julie oraz dziewczęca aktorka Filomène Devaux wcielająca się w młodą Julie. Aktorzy zostali dobrani z wyczuciem, a krytycy podkreślają świetną chemię między nimi.

Pięć diabłów

Najlepsze cytaty i sceny z filmu Pięć diabłów - przypomnij sobie najważniejsze momenty

Pięć diabłów to film, który choć nie oparty na faktach, przepełniony jest symbolicznymi scenami i wymownymi dialogami. Oto kilka najciekawszych cytatów z filmu:

 • "Nie goniłam za wizjami. One przyszły do mnie same"
 • "Mam wrażenie, że twoje nowe zdolności otwierają drzwi do miejsc, do których nie powinnaś zaglądać"
 • "Zapachy przywołują wspomnienia w sposób, w jaki nic innego nie potrafi"

Najbardziej symboliczne i znaczące sceny w filmie to między innymi moment tuż po wypadku Julie, gdy widzimy świat z jej perspektywy - otaczają ją unoszące się kolorowe obłoki. Przejmujące są również retrospekcje z dzieciństwa Julie i sceny snutych przez nią wizji.

Dlaczego warto obejrzeć Pięć diabłów? Recenzje i opinie na temat tego filmu

Pięć diabłów zebrało przeważnie pozytywne recenzje od krytyków filmowych. Docenili oni przede wszystkim odważną fabułę łączącą ze sobą realizm i elementy nadprzyrodzone. Chwalą również wysoki poziom aktorstwa, znakomitą reżyserię Léi Mysius oraz piękne zdjęcia, które wzmacniają nastrój tajemniczości.

W recenzjach podkreśla się, że Pięć diabłów to fascynujące studium ludzkiej psychiki i zmysłów. Film pokazuje, jak cienka jest granica między tym, co realne, a tym, co wyobrażone. Zmusza widza do zastanowienia się nad postrzeganiem rzeczywistości.

Krytycy zgodnie twierdzą, że mocną stroną filmu jest również wciągająca historia i wyraźne przesłanie. Produkcja porusza kwestie pamięci, utraty bliskich i próby odzyskania kontroli nad własnym życiem. Polecają film osobom poszukującym nietypowych, ambitnych produkcji.

Jak wyglądała produkcja filmu Pięć diabłów oraz kulisy powstawania tej historii?

Reżyserka Léa Mysius przyznała, że pomysł na film Pięć diabłów zaczął kiełkować w jej głowie już 10 lat temu. Inspiracją były jej fascynacje związane ze zmysłem powonienia i synestezją. Pierwotny tytuł brzmiał The Smell of Blood.

Scenariusz powstawał bardzo długo, a efektem końcowym była historia łącząca dramat obyczajowy z konwencją realizmu magicznego i thrillera. Kluczowe dla fabuły było osadzenie jej w plenerach francuskiej prowincji. Zdjęcia realizowano między innymi w Alpy Maritime.

Léa Mysius zależało na stworzeniu onirycznej, tajemniczej atmosfery filmu. Dlatego tak istotny był dobór obsady. W głównej roli obsadzono Adèle Exarchopoulos, której aktorstwo wniosło dużą dozę wrażliwości. Aktorka świetnie oddała wewnętrzne rozterki Julie.

Film zebrał bardzo dobre recenzje na festiwalu w Cannes, a krytycy okrzyknęli go jednym z najciekawszych francuskich dramatów obyczajowych ostatnich lat. Pokazuje, jak można w warstwie wizualnej i fabularnej połączyć ze sobą pozornie odległe konwencje.

Podobne filmy

Maciej Dąbrowski

Maciej Dąbrowski

Witajcie w moim kinowym królestwie, gdzie każda opowieść ma swój głos! Jestem architektem tego portalu, gdzie świat filmu, seriale i recenzje łączą się w niezwykłą sieć pasji i refleksji. Moje pióro jest mostem między ekranem a sercem widza, rozświetlając mrok nieodkrytych historii. Tutaj, każdy tytuł to jak nowy rozdział w księdze mojej fascynacji, każda analiza - droga do głębszego zrozumienia sztuki filmowej. Zapraszam was w podróż po skarbach kina, gdzie marzenia stają się rzeczywistością, a recenzje - kluczem do magicznego świata filmowego.

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 158

Udostępnij