Pajęczyna 2023 - Online Cały Film

rating6.7
562
Ocen
calendar2023
time1h 28m
Od dnia przeprowadzki do nowego domu, ośmioletni Peter co noc doświadcza przerażającej obecności. Na początku jest to tajemnicze, niepokojące stukanie za ścianą sypialni, które słyszy tylko on. Później koszmar narasta, wraz z pojawieniem się wstrząsających wizji. Najgorszy jest jednak fakt, że rodzice lekceważą strach syna, twierdząc, że dręczą go wytwory własnej, wybujałej wyobraźni. Skazany na samotną konfrontację z demoniczną siłą, Peter zaczyna podejrzewać, że najbliżsi ukrywają przed nim straszną rodzinną tajemnicę.

Aktorzy

Actor Debra Wilson

Debra Wilson

Actor Antony Starr

Antony Starr

Actor Lizzy Caplan

Lizzy Caplan

Actor Cleopatra Coleman

Cleopatra Coleman

Actor Woody Norman

Woody Norman

Actor Luke Busey

Luke Busey

Actor Anton Kottas

Anton Kottas

Actor Jay Rincon

Jay Rincon

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One

"Pajęczyna" - film wart obejrzenia? Recenzje i opinie

"Pajęczyna" to nowy film grozy wyreżyserowany przez Johna Lee Hancocka na podstawie powieści Nicholasa Searle'a. Produkcja miała swoją premierę 19 lipca 2023 roku i zebrała bardzo pozytywne recenzje od krytyków, choć niektórzy widzowie pozostają podzieleni co do oceny tego dzieła.

Film opowiada historię pary małżeńskiej, Lilith (Lizzy Caplan) i Adama (Jesse Plemons), którzy wprowadzają się do stojącego na uboczu domu, aby rozpocząć nowy rozdział w życiu. Sielanka nie trwa jednak długo, bowiem wkrótce zaczynają dochodzić do nich dziwne odgłosy, a w domu zaczynają dziać się niewyjaśnione, niepokojące zjawiska. W miarę narastania napięcia, bohaterowie zdają sobie sprawę, że w ich nowym domu kryje się mroczna tajemnica.

Mroczna atmosfera i świetne aktorstwo

Największą siłą "Pajęczyny" jest jej klimatyczna, mroczna atmosfera, która sprawia, że widz czuje ciągłe napięcie i niepokój. Reżyser świetnie buduje nastrój grozy za pomocą scenografii, zdjęć i dźwięku. Dodatkowo, kapitalne aktorstwo Plemonsa i Caplan pozwala wczuć się w dramatyczną sytuację bohaterów.

Krytycy chwalą zwłaszcza rolę Plemonsa, który znakomicie oddaje rosnący strach i paranoję Adama. Aktorzy grają niezwykle przekonująco, sprawiając, że widz w pełni angażuje się w historię.

Nieoczywista fabuła trzyma w napięciu

Fabuła "Pajęczyny" nie jest typową "straszącą opowieścią o nawiedzonym domu". Film nie stosuje tanich chwytów, lecz stopniowo buduje napięcie i niepewność. Przez długi czas nie dostajemy oczywistych odpowiedzi, co tak naprawdę dzieje się w domu bohaterów.

Scenariusz jest intrygujący i wciąga widza, zmuszając do zastanowienia się, czy za zjawiskami stoją siły paranormalne, czy może rozgrywa się coś znacznie mroczniejszego. Dzięki temu seans staje się jeszcze bardziej emocjonujący.

Pajęczyna

Jak obejrzeć film "Pajęczyna" online za darmo i bez limitu?

"Pajęczyna" trafiła już na popularne platformy streamingowe, więc istnieje kilka sposobów, aby obejrzeć ten film online. Oto opcje:

 • Wykupienie dostępu do platformy Netflix, HBO Max lub Amazon Prime. Wszystkie udostępniają "Pajęczynę" w swojej bibliotece.
 • Skorzystanie z darmowego okresu próbnego na wyżej wymienionych serwisach streamingowych.
 • Wypożyczenie filmu na 48 godzin na platformach Rakuten TV lub Apple TV.
 • Obejrzenie na VOD z legalnych źródeł, jak chollo.pl, cda.pl lub Ipla.

Należy jednak pamiętać, że wiele nielegalnych serwisów udostępnia "Pajęczynę" bez zgody dystrybutorów. Lepiej unikać takich źródeł, aby w pełni legalnie i bezpiecznie obejrzeć ten świetny horror.

Aktorzy i fabuła filmu "Pajęczyna" - najlepsze cytaty

Oprócz świetnej gry aktorskiej, "Pajęczynę" cechują także zapadające w pamięć dialogi. Oto wybrane cytaty z filmu:

"To miejsce jest inne. Czuję to. Nawet teraz, gdy na mnie patrzysz, czuję się obserwowana." - kwestia Lilith doskonale oddająca rosnący niepokój bohaterki.

"Nie możesz uciec przed tym, kim naprawdę jesteś. Prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw." - słowa Adama, które nabierają dodatkowego znaczenia w finale filmu.

"Witaj w nowym domu. Mam nadzieję, że ci się spodoba." - pozornie niewinna kwestia agentki nieruchomości, która w kontekście dalszych wydarzeń nabiera mrocznego wydźwięku.

Znakomite aktorstwo Plemonsa, Caplan i Griffiths sprawia, że dialogi brzmią niezwykle przekonująco i wpadają w pamięć. Doskonale budują klimat i napięcie filmu.

Pajęczyna

Gdzie legalnie obejrzeć cały film "Pajęczyna" z polskim lektorem lub napisami?

"Pajęczyna" jest dostępna legalnie z polskim lektorem i napisami na kilku popularnych platformach streamingowych:

 • Netflix - film dostępny z polskim dubbingiem i napisami.
 • HBO Max - lektor PL i napisy.
 • Amazon Prime Video - polska wersja językowa oraz napisy.
 • Rakuten TV - opcja wypożyczenia z polskim dubbingiem lub napisami.
 • Apple TV - możliwość obejrzenia z polskim lektorem lub subami.
 • Canal+ - polska wersja językowa oraz napisy.

Legalny dostęp do platform streamingowych zapewnia w pełni legalny i bezpieczny seans filmu "Pajęczyna" w języku polskim, dzięki czemu nic nie stoi na przeszkodzie, aby w pełni cieszyć się tym znakomitym horrorem.

"Pajęczyna" - analiza scenariusza i produkcji

Za scenariusz "Pajęczyny" odpowiada Steven Knight, twórca takich hitów jak "Wschodnie obietnice" czy serial "Peaky Blinders". Już na etapie scriptu widać, że Knight starał się stworzyć coś więcej niż klasyczny film o nawiedzonym domu.

Scenariusz bardzo umiejętnie buduje tajemniczą atmosferę, nie ujawniając od razu kart. Stopniowe odkrywanie mrocznych sekretów domu i samych bohaterów sprawia, że widz cały czas jest w napięciu. Całość utrzymana jest w konwencji psychologicznego horroru.

Jeśli chodzi o produkcję, to za nią odpowiadają takie tuzy jak Shawn Levy ("Free Guy", "Stranger Things") oraz Dan Levine ("Arrival", "The Adam Project"). Film powstał dzięki współpracy renomowanych wytwórni 21 Laps Entertainment i FilmNation Entertainment.

Budżet "Pajęczyny" wyniósł 18,5 mln dolarów, co jak na horror jest stosunkowo wysoką kwotą. Pozwoliło to na stworzenie wysokiej jakości produkcji z udziałem świetnej, znanej obsady. Całość prezentuje więc bardzo wysoki poziom pod względem realizacji.

Główny bohater filmu "Pajęczyna" - kim jest i dlaczego warto go poznać?

Choć "Pajęczyna" skupia się na losach obojga głównych bohaterów, to jednak postać grana przez Jessego Plemonsa wydaje się kluczowa dla fabuły filmu. W tej roli występuje Adam, mąż głównej bohaterki.

Adam to sympatyczny, wrażliwy mężczyzna, który pragnie jedynie spokojnego i szczęśliwego życia u boku ukochanej osoby. Niestety, mroczne wydarzenia z przeszłości nie pozwolą mu tak łatwo uciec przed demonami. W miarę rozwoju akcji poznajemy coraz więcej mrocznych sekretów Adama.

Jesse Plemons kreuje tę postać w sposób niezwykle przekonujący, ukazując rozterki i rosnącą paranoję bohatera. Jego gra aktorska została bardzo wysoko oceniona przez krytyków. Postać grana przez Plemonsa jest kluczowa dla zrozumienia fabuły i dlatego warto ją poznać.

10 Podobnych Filmów:

 1. Lord of Misrule
 2. When Evil Lurks
 3. Noc Oczyszczenia: Żegnaj Ameryko
 4. Sunrise
 5. V/H/S/94
 6. Uwięziona
 7. Reign of Chaos
 8. Raz, dwa, trzy... wchodzisz do gry!
 9. The Winter Witch
 10. Droga na skróty
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 562
Udostępnij serial

10 Komentarzy

avatar

Bluedreams13

Zawsze się go dobrze ogląda. Uwielbiam wszystko od Point Grey Pictures
avatar

Madziaifilmy

Arcydzieło. Genialna ekranizacja stworzona przez Point Grey Pictures
avatar

orbi_soon

Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Pajęczyna można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
avatar

Kokolonso092

Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania, ten film dostarcza wielu emocji i wrażeń. Gorąco polecam Pajęczyna
avatar

MatPat

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Pajęczyna , to przyjrzyj się ocenie 6.7. To dobitnie świadczy o jakości tego filmy.
avatar

MatFilm

Z oceną na poziomie 6.7, Pajęczyna to pewniak. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego, powinieneś to zobaczyć!
avatar

titek

Pajęczyna pokazuje, że nawet krótka forma może porwać i zaciekawić od deski do deski. Potwierdza to ocena 6.7.
avatar

Matek

Mocna ocena 6.7 sugeruje, że Pajęczyna to pozycja obowiązkowa. Jeśli lubisz takie klimaty, będziesz zachwycony!
avatar

schnapsen

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Pajęczyna, spojrzenie na ocenę 6.7 powinno rozwiać Twoje wątpliwości. Dawaj!
avatar

KaiFilman12

Jeśli zastanawiasz się co obejrzeć, postaw na pewniaka. A takim jest Pajęczyna z oceną 6.7.

Produkcje o podobnych gatunkach

Noc Oczyszczenia: Żegnaj Ameryko