alt

Mavka i strażnicy lasu 2023 - Online Cały Film

rating7.3
615
Ocen
calendar2023
time1h 39m
Gdzieś w dalekich ostępach magicznego lasu kryje się źródło życia, którego strzeże urocza wróżka Mavka. Nigdy dotąd żaden człowiek nie zakłócił panującego tu odwiecznego porządku, a zamieszkujące okolicę zwierzęta i mityczne stworzenia nie wiedzą, co to strach. Pojawienie się tu utalentowanego muzykanta Łukasza będzie więc nie lada wydarzeniem. Tym bardziej, że wkrótce Mavka i Łukasz staną się nierozłączni, a rodzące się między nimi uczucie rozkwitnie jak czarodziejski kwiat. Niestety sielankę wkrótce zburzy próżna i chciwa księżniczka, która dowiedziawszy się o magicznej mocy źródła życia, postanowi wykraść je, by na zawsze zachować młodość. Jej słudzy wkroczą do lasu, gotowi niszczyć wszystko co stanie im na drodze do wypełnienia rozkazu. Czy Mavka i Łukasz znajdą w sobie siłę, by obronić las i jego mieszkańców? Czy miłość łącząca wróżkę i człowieka ma szansę przetrwać?

Aktorzy

Actor Nataliia Sumska

Nataliia Sumska

Actor Nataliia Denysenko

Nataliia Denysenko

Actor Oleh Skrypka

Oleh Skrypka

Actor Olena Kravets

Olena Kravets

Actor Artem Pyvovarov

Artem Pyvovarov

Actor Serhii Prytula

Serhii Prytula

Actor Julia Sanina

Julia Sanina

Actor Nazar Zadniprovskyi

Nazar Zadniprovskyi

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Gdzie obejrzeć cały film Mavka i strażnicy lasu online bez limitu?

Film animowany Mavka i strażnicy lasu to produkcja, która zadebiutowała w kinach w marcu 2023 roku. Obecnie dostępna jest ona online na kilku platformach streamingowych, dzięki czemu można obejrzeć ją w dogodnym dla siebie czasie i bez ograniczeń.

Mavka i strażnicy lasu dostępna jest przede wszystkim na platformie Netflix, gdzie można ją obejrzeć w ramach standardowego abonamentu. Netflix daje dostęp do treści bez limitów ilości oglądanych godzin. Ponadto treści są dostępne w jakości HD z możliwością oglądania na wielu urządzeniach jednocześnie.

Film można również zobaczyć na platformach Rakuten TV oraz Chili TV. W obu przypadkach konieczny jest jednorazowy zakup dostępu do produkcji, który oscyluje w granicach 15-20 zł. Zaletą jest jednak brak dodatkowych opłat i możliwość oglądania filmu dowolną ilość razy przez kilka dni.

Mavka i strażnicy lasu

Czy warto obejrzeć film Mavka i strażnicy lasu z lektorem PL?

Mavka i strażnicy lasu to animacja ukraińskiej produkcji, pierwotnie nagrana w języku ukraińskim. W polskich kinach film zadebiutował jednak z pełnym dubbingiem, dzięki czemu dialogi i ścieżka dźwiękowa zostały w całości przetłumaczone na język polski.

Warto zdecydować się na seans z polskim lektorem, ponieważ ułatwia on odbiór filmu. Szczególnie młodsi widzowie mogą mieć problem ze zrozumieniem fabuły, jeśli dialogi brzmią w obcym języku. Ponadto dubbing został nagrany przez profesjonalnych aktorów, więc charakteryzuje się wysoką jakością.

Polska wersja językowa pozwala w pełni zanurzyć się w klimacie baśniowej historii, bez rozpraszania uwagi próbami czytania napisów. Dlatego zdecydowanie warto skorzystać z opcji oglądania Mavki i strażników lasu z lektorem PL, aby czerpać pełną przyjemność z seansu.

Fabuła filmu Mavka i strażnicy lasu – o czym jest ten film?

Fabuła filmu animowanego Mavka i strażnicy lasu opiera się na motywach ukraińskiej baśni ludowej, napisanej w 1911 roku przez Lesię Ukrainkę. Główną bohaterką jest tytułowa Mavka - czarodziejska istota leśna, która strzeże porządku w tajemniczym lesie.

Pewnego dnia w bezpiecznym dotąd Borowym Królestwie zaczynają dziać się niepokojące rzeczy. Pod nieobecność króla drzew, w lesie pojawia się tajemnicza mgła, wywołująca u roślin choroby i obumieranie. Mavka podejrzewa, że za zjawiskiem stoi zły czarodziej Perelesnyk i postanawia za wszelką cenę powstrzymać atak.

Mavka, wraz z leśnymi strażnikami - wiewiórką Proną, dzikiem Prokopem i sarną Mysyką - wyrusza na misję uratowania czarodziejskiego lasu. Przy okazji przyjdzie jej zmierzyć się z własnymi lękami i odkryć prawdziwą moc płynącą z przyjaźni. Czy uda jej się pokonać Perelesnyka i ocalić Borowe Królestwo?

Mavka i strażnicy lasu

Aktorzy w filmie Mavka i strażnicy lasu – kto gra główne role?

W filmie animowanym Mavka i strażnicy lasu głosów głównym bohaterom użyczyli znani polscy aktorzy dubbingowi:

 • Mavkę podkłada Joanna Jabłczyńska, znana m.in. z serialu „Wiedźmin” Netflixa.
 • Grzegorz Kwiecień użycza głosu królowi lasu - Dubowi Czerwonobrodowi.
 • Złego czarodzieja Perelesnyka gra Jerzy Stuhr.
 • Pronę, wiewiórkę - przyjaciółkę Mavki, podkłada Katarzyna Łaska.
 • Dzika Prokopa mówi głosem Jacek Braciak.

Ponadto w filmie usłyszeć można Mateusza Damięckiego jako sarnę Mysykę, a narratorem opowieści jest sam Krzysztof Globisz. Znakomita obsada aktorska sprawia, że polski dubbing prezentuje bardzo wysoki poziom.

Najlepsze cytaty z filmu Mavka i strażnicy lasu – jakie są kluczowe dialogi?

Film Mavka i strażnicy lasu zachwyca nie tylko animacją, ale również inspirującymi dialogami. Oto kilka najlepszych cytatów z tej produkcji:

 • "Nie można ufać nikomu, nawet sobie samemu" - Perelesnyk
 • "Czasami trzeba popełnić błąd, żeby stać się mądrzejszym" - Dub Czerwonobrody
 • "Nic nie jest niemożliwe, jeśli tylko się nie poddawać" - Mavka
 • "Nie ma nic silniejszego od przyjaźni" - Mavka
 • "Czy las to tylko drzewa? Nie, to coś więcej. To uczucia, wspomnienia i dom" - Mavka

Mądre słowa bohaterów uczą takich wartości jak przyjaźń, uczciwość i nieustępliwość w dążeniu do celu. Stają się inspiracją dla widzów, zarówno tych młodszych jak i starszych.

Dlaczego warto obejrzeć film Mavka i strażnicy lasu – co czyni go wyjątkowym?

Mavka i strażnicy lasu to produkcja, która zachwyca animacją na najwyższym poziomie. Obraz jest niezwykle szczegółowy, pełen małych smaczków i niesamowitych, baśniowych lokacji. Ukazany las robi ogromne wrażenie, zarówno pod względem flory jak i fauny.

Film wciąga widza w pełną magii opowieść, która porusza wyobraźnię. Jednocześnie przedstawia uniwersalne wartości, z którymi utożsamić się mogą zarówno najmłodsi, jak i dorośli. Produkcja pokazuje siłę przyjaźni, empatii i współdziałania dla osiągnięcia ważnych celów.

Ogromnym atutem filmu jest również świetna, polska obsada aktorska, która znakomicie wciela się w swoje role. Mądre kwestie bohaterów na długo zapadają w pamięć i skłaniają do refleksji. Mavka i strażnicy lasu to pozycja obowiązkowa dla każdego fana animacji!

10 Podobnych Filmów:

 1. Pies i Robot
 2. Wielkodomscy – film
 3. Kung Fu Panda
 4. Shrek
 5. Nasze magiczne Encanto
 6. Trolle 3
 7. Koralina i tajemnicze drzwi
 8. Gru i Minionki: Pod przykrywką
 9. Megamocny
 10. Leo
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 615
Udostępnij serial
Maciej Dąbrowski

Maciej Dąbrowski

Witajcie w moim kinowym królestwie, gdzie każda opowieść ma swój głos! Jestem architektem tego portalu, gdzie świat filmu, seriale i recenzje łączą się w niezwykłą sieć pasji i refleksji. Moje pióro jest mostem między ekranem a sercem widza, rozświetlając mrok nieodkrytych historii. Tutaj, każdy tytuł to jak nowy rozdział w księdze mojej fascynacji, każda analiza - droga do głębszego zrozumienia sztuki filmowej. Zapraszam was w podróż po skarbach kina, gdzie marzenia stają się rzeczywistością, a recenzje - kluczem do magicznego świata filmowego.

10 Komentarzy

avatar

Mailosz

Mavka i strażnicy lasu należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

Madziaifilmy

Arcydzieło. Genialna ekranizacja stworzona przez Animagrad Animation Studio
avatar

MatVOD

Mavka i strażnicy lasu jest dobry i daję mu 7.3 na 615 ocen, ale do arcydzieła wiele mu brakuje. Nie przekazuje żadnych głębszych treści, nie skłania do żadnych refleksji i przemyśleń nad sensem życia,
avatar

Kokolonso092

Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania, ten film dostarcza wielu emocji i wrażeń. Gorąco polecam Mavka i strażnicy lasu
avatar

WorldEXC12

Bardzo udany film , który potrafi zająć i zaciekawić przez całe 1h 39m. Jeden z lepszych w swoim gatunku.
avatar

KubaMANIA1

Klimatyczny film , idealny na 1h 39m relaksu przy ekranie. Jakość wykonania na wysokim poziomie.
avatar

Latrki2

Mavka i strażnicy lasu to naprawdę świetny film , co potwierdza wysoka ocena na poziomie 7.3. Gorąco polecam!
avatar

MatFilm

Z oceną na poziomie 7.3, Mavka i strażnicy lasu to pewniak. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego, powinieneś to zobaczyć!
avatar

Vodek

Z oceną na poziomie 7.3, Mavka i strażnicy lasu udowadnia, że w tym gatunku jakość idzie w parze z ilością.
avatar

EdiHejka

Mavka i strażnicy lasu ze średnią ocen 7.3 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.