alt

Kurier 2019 - Online Cały Film

rating6.1
69
Ocen
calendar2019
time1h 54m
Fabuła filmu opowiada o kilkunastu dniach przed wybuchem Powstania, kiedy dowództwo Armii Krajowej rozważa wszystkie za i przeciw rozpoczęciu otwartej bitwy z Niemcami. Trudna misja, jakiej podjął się Nowak-Jeziorański (Philippe Tłokiński), polegała na przedostaniu się z okupowanej Polski do Londynu, by przekazać informacje o walach Armii Krajowej i dowiedzieć się, czy Brytyjczycy udzielą pomocy dla walczącej Warszawy, na którą liczyło dowództwo AK, a także politycy i delegat rządu na kraj. Po spotkaniu z najważniejszymi politykami brytyjskimi wraca do kraju ze smutnymi wieściami: żadnej pomocy nie będzie.

Aktorzy

Actor Julie Engelbrecht

Julie Engelbrecht

Actor Bradley James

Bradley James

Actor Tomasz Schuchardt

Tomasz Schuchardt

Actor Nico Rogner

Nico Rogner

Actor Mateusz Więcławek

Mateusz Więcławek

Actor Grzegorz Małecki

Grzegorz Małecki

Actor Mirosław Baka

Mirosław Baka

Actor Patrycja Volny

Patrycja Volny

Gdzie obejrzeć cały film Kurier online bez limitu z lektorem PL?

Film Kurier w reżyserii Władysława Pasikowskiego miał swoją premierę kinową 15 marca 2019 roku. Od tego czasu zdobył uznanie widzów i krytyków, stając się jedną z najchętniej oglądanych polskich produkcji ostatnich lat. Gdzie więc obejrzeć ten świetny dramat kryminalny online i bez limitów?

Na szczęście Kurier jest już dostępny na wielu platformach VOD, dzięki czemu można go obejrzeć w dowolnym momencie. Platformy takie jak Netflix, HBO GO, Canal+ czy Ipla posiadają go w swojej bibliotece. Co istotne, w każdym z tych serwisów można oglądać Kuriera bez limitu odtworzeń i z polskim lektorem. To świetna okazja, by nadrobić tę produkcję kinową lub obejrzeć ją ponownie.

Na Netflixie, HBO GO i Ipli nie trzeba dodatkowo płacić za dostęp do filmu. Kurier jest dostępny w standardowym abonamencie. Z kolei w Canal+ jest on dostępny bez dodatkowych opłat dla posiadaczy pakietu Film lub Dzień. Podsumowując - istnieje wiele opcji, by obejrzeć ten świetny dramat sensacyjny online i bez limitów.

Kurier

Fabuła filmu Kurier - o czym opowiada i jaka jest recenzja produkcji?

Kurier to polski dramat kryminalny, który przenosi widzów w realia PRL-u lat 80. Głównym bohaterem jest Tomka, młody kurier nielegalnych wydawnictw podziemnych. Pewnego dnia zostaje on zatrzymany przez SB i postawiony przed wyborem - albo zostanie tajnym współpracownikiem, albo trafi do więzienia. Tomka przystaje na tę niebezpieczną grę, jednak wcale nie zamierza rezygnować ze swojej misji.

Jak podkreślają recenzenci, fabuła Kuriera oparta jest na prawdziwych wydarzeniach z lat 80., kiedy to podziemna „Solidarność” starała się przeciwstawiać komunistycznej władzy. Film pokazuje ówczesną szarą rzeczywistość PRL-u, ale także bohaterstwo młodych ludzi, gotowych poświęcić swoją wolność w imię walki o demokrację.

Krytycy chwalą przede wszystkim klimat epoki, który udało się oddać reżyserowi. Podkreślają też kunszt aktorski gwiazd filmu, w tym głównego odtwórcy roli Tomka - Filipa Bajona. Ogólna ocena produkcji jest więc bardzo pozytywna. Kurier to film obowiązkowy dla każdego miłośnika polskiego kina.

Aktorzy w filmie Kurier - kto gra główne role i jak oceniają ich występy?

Obsada aktorska filmu Kurier prezentuje się imponująco. W głównej roli Tomka, młodego kuriera podziemnych wydawnictw, wystąpił Filip Bajon. Krytycy chwalą jego kreację za naturalność i wiarygodność. Bajon świetnie oddał dylematy i rozterki młodego bohatera uwikłanego w niebezpieczną grę z SB.

Jego filmowego przełożonego, redaktora podziemnych wydawnictw, zagrał z kolei Cezary Kosiński. Jest on doświadczonym aktorem charakterystycznym, który wniósł do roli charyzmę i autentyczność. W obsadzie znalazła się również Maja Ostaszewska jako Hanna - dziewczyna Tomka, która stara się go wspierać w trudnych chwilach.

Ogólnie rzecz biorąc, zarówno krytycy, jak i widzowie są zgodni, że obsada aktorska Kuriera stoi na najwyższym poziomie. Aktorzy w sposób przekonujący oddają realia epoki i zmagania bohaterów. Dzięki temu film jest jeszcze bardziej wciągający.

Kurier

Kurier - najlepsze cytaty z filmu i dlaczego warto go obejrzeć?

Kurier to produkcja pełna chwytliwych i poruszających cytatów. Jeden z najlepszych pada z ust Tomka, gdy mówi on do funkcjonariusza SB: „Nie róbcie ze mnie tego, kim nie jestem. Nie chcę żyć w kłamstwie”. Słowa te oddają rozterki głównego bohatera i jego pragnienie pozostania wiernym swoim ideałom.

Inny pamiętny cytat to słowa redaktora podziemnych wydawnictw do Tomka: „Nie możesz się teraz wycofać. Twoje życie, twój wybór. Pamiętaj, masz w sobie siłę”. To z kolei pokazuje determinację ludzi zaangażowanych w podziemną walkę z komunistycznym reżimem.

Ogólnie rzecz biorąc, Kurier przepełniony jest mądrymi i poruszającymi kwestiami, oddającymi dramatyczne losy bohaterów. Dlatego każdy miłośnik dobrego kina i historii Polski koniecznie powinien go zobaczyć. Film pokazuje heroiczną walkę młodych ludzi o wolność w czasach, gdy wydawała się ona niemożliwa do osiągnięcia.

Jaki jest główny bohater filmu Kurier i scenariusz produkcji?

Głównym bohaterem filmu Kurier jest młody Tomek, który pracuje jako kurier nielegalnych wydawnictw podziemnych w czasach PRL-u. Zostaje on zwerbowany przez SB do roli tajnego współpracownika, jednak odmawia i nadal kontynuuje swoją misję.

Jak pokazuje film, Tomek to młody, ambitny chłopak o głębokim poczuciu sprawiedliwości. Nie godzi się z opresyjnym reżimem i marzy o wolnej Polsce. Jest odważny i gotów poświęcić dla swoich ideałów nawet wolność. Jednocześnie przeżywa wewnętrzne rozterki związane z podwójną rolą, jaką go zmuszają odgrywać.

Scenariusz Kuriera oparty jest na prawdziwych wydarzeniach z lat 80. i został napisany przez Władysława Pasikowskiego we współpracy z Pawłem Otwinowskim. Akcja rozgrywa się w szarej rzeczywistości schyłkowego PRL-u. Film pokazuje heroiczną walkę młodych ludzi z reżimem przy pomocy nielegalnych wydawnictw.

Dlaczego warto obejrzeć film Kurier? Recenzja i opinie widzów

Istnieje wiele powodów, dla których Kurier warto obejrzeć. Po pierwsze, jest to po prostu świetnie zrealizowany i nakręcony film z doskonałymi kreacjami aktorskimi. Wciągająca fabuła i klimat epoki sprawiają, że produkcja ogląda się jednym tchem od początku do końca.

Po drugie, Kurier przybliża mało znany fragment historii Polski - codzienność opozycjonistów walczących z komunistycznym reżimem przy pomocy nielegalnych wydawnictw. Dzięki filmowi można lepiej zrozumieć realia tamtych lat.

Po trzecie wreszcie, produkcja po prostu wzrusza i skłania do refleksji nad losem pokolenia Solidarności. Pokazuje, że nawet w beznadziejnej sytuacji zawsze istnieje szansa na bohaterstwo i walkę o słuszną sprawę. To uniwersalne przesłanie trafia zarówno do młodych, jak i starszych widzów.

Podsumowując, rozgłos jaki zdobył film i liczne pozytywne recenzje widzów są najlepszym dowodem, że Kurier to obowiązkowa pozycja dla każdego fana ambitnego kina. Gorąco polecamy jego seans!

10 Podobnych Filmów:

  1. Strefa interesów
  2. PERFECT DAYS
  3. Wszystkie imiona Boga
  4. Jezus
  5. Nigdzie
  6. W głowie się nie mieści
  7. Bagażnik – uwięziona
  8. After 5. Na zawsze
  9. Gran Turismo
  10. Ben Hur
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 69
Udostępnij serial
Maciej Dąbrowski

Maciej Dąbrowski

Witajcie w moim kinowym królestwie, gdzie każda opowieść ma swój głos! Jestem architektem tego portalu, gdzie świat filmu, seriale i recenzje łączą się w niezwykłą sieć pasji i refleksji. Moje pióro jest mostem między ekranem a sercem widza, rozświetlając mrok nieodkrytych historii. Tutaj, każdy tytuł to jak nowy rozdział w księdze mojej fascynacji, każda analiza - droga do głębszego zrozumienia sztuki filmowej. Zapraszam was w podróż po skarbach kina, gdzie marzenia stają się rzeczywistością, a recenzje - kluczem do magicznego świata filmowego.

9 Komentarzy

avatar

Mailosz

Kurier należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

TonnyMonntana

Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
avatar

dragonmen32

Filmy takie jak ten z pewnością sprawiają frajdę. Nawet jeśli trwają tylko 1h 54m, to angażują od początku do końca.
avatar

Kokolonso092

Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania, ten film dostarcza wielu emocji i wrażeń. Gorąco polecam Kurier
avatar

WorldEXC12

Bardzo udany film , który potrafi zająć i zaciekawić przez całe 1h 54m. Jeden z lepszych w swoim gatunku.
avatar

TransFormers

Kolejny udany przykład film. Ocena 6.1 nie wzięła się znikąd - Kurier po prostu wciąga.
avatar

MatPat

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Kurier , to przyjrzyj się ocenie 6.1. To dobitnie świadczy o jakości tego filmy.
avatar

EdiHejka

Kurier ze średnią ocen 6.1 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
avatar

DaveAmeryka

Kurier z oceną 6.1 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.