alt

Kandahar 2023 - Online Cały Film

rating6.9
880
Ocen
calendar2023
time1h 59m
Tom Harris jest tajnym agentem CIA stacjonującym na Bliskim Wschodzie. Kiedy wyciek danych wywiadowczych ujawnia jego tajną misję, Harris i jego tłumacz muszą przedrzeć się przez pustynię, aby dotrzeć do Kandaharu w Afganistanie i uciec przed ścigającymi ich elitarnymi siłami specjalnymi.

Aktorzy

Actor Gerard Butler

Gerard Butler

Actor Travis Fimmel

Travis Fimmel

Actor Corey Johnson

Corey Johnson

Actor Navid Negahban

Navid Negahban

Actor Fahim Fazli

Fahim Fazli

Actor Rebecca Calder

Rebecca Calder

Actor Ali Fazal

Ali Fazal

Actor Elnaaz Norouzi

Elnaaz Norouzi

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Gdzie legalnie obejrzeć film Kandahar z polskim lektorem online?

Film Kandahar w reżyserii Mohsena Makhmalbafa to afgański dramat wojenny, który miał swoją premierę w 2001 roku. Obraz opowiada historię afgańskiej dziennikarki Nafas, która wyrusza do rodzinnego miasta Kandahar, aby odnaleźć swoją siostrę. Podróż do opanowanego przez talibów Afganistanu będzie niezwykle niebezpieczna i pełna wyzwań. Gdzie więc można obejrzeć ten poruszający film online z polskim lektorem?

Niestety Kandahar nie jest obecnie dostępny na popularnych platformach streamingowych takich jak Netflix, HBO Max czy Amazon Prime Video. Film można jednak znaleźć na kilku mniejszych serwisach oferujących starsze produkcje. Jedną z opcji jest wypożyczenie filmu za niewielką opłatą na platformie VOD.pl, gdzie dostępny jest zarówno z lektorem jak i z napisami w języku polskim. Innym rozwiązaniem jest obejrzenie go na portalu filmedubbed.com, gdzie również znajdziemy go z polskim dubbingiem. Warto jednak pamiętać, że film dostępny jest tam nielegalnie, więc lepszą opcją będzie skorzystanie z legalnego źródła.

Kandahar

Jaka jest fabuła filmu Kandahar i kim jest główny bohater?

Bohaterką filmu Kandahar jest Nafas, reporterka która wyemigrowała z Afganistanu w czasach radzieckiej inwazji na ten kraj. Akcja rozpoczyna się, gdy kobieta otrzymuje list od swojej siostry, która w rozpaczliwym tonie prosi ją o pomoc i informuje, że zamierza popełnić samobójstwo podczas ostatniego zaćmienia Słońca w XX wieku. Nafas postanawia wyruszyć z powrotem do Afganistanu, aby odnaleźć siostrę zanim będzie za późno. Podczas swojej podróży spotyka wiele niebezpieczeństw i trudności spowodowanych wojną oraz restrykcyjnymi zasadami narzuconymi przez talibów.

W filmie ukazany jest mroczny obraz Afganistanu lat 90. ogarniętego wojną domową i terrorem. Widzowie mają okazję z bliska przyjrzeć się codziennemu życiu kobiet w państwie rządzonym przez fanatyczny reżim talibów. Jest to więc nie tylko wciągający dramat sensacyjny, ale także poruszające spojrzenie na losy zwykłych ludzi w czasach wojny.

Czy warto obejrzeć afgański dramat wojenny Kandahar? Recenzje i opinie

Kandahar zebrał bardzo dobre recenzje od krytyków na całym świecie, choć widzowie mają mieszane odczucia co do tego mocno przygnębiającego obrazu. W serwisie Rotten Tomatoes film ma aż 91% pozytywnych opinii recenzentów. Krytycy docenili przede wszystkim odważne i bezkompromisowe spojrzenie na dramat ludzi żyjących w ogarniętym wojną kraju. Chwalą reżysera za ukazanie sytuacji z perspektywy zwykłych Afgańczyków, a nie tylko skupienie się na samych wydarzeniach wojennych. Pokazanie losów kobiet żyjących pod jarzmem talibów również zostało uznane za mocny punkt filmu.

Widzowie mają jednak mieszane odczucia. Część uważa, że film przedstawia zbyt przygnębiającą i beznadziejną wizję, przez co seans jest emocjonalnie wyczerpujący. Inni narzekają na powolne tempo i brak wyraźnej fabuły. Niemal wszyscy doceniają jednak wysiłek twórców w ukazaniu realiów życia w Afganistanie.

Kandahar

Kandahar 2001: najlepsze cytaty z filmu o podróży reportera do opanowanego przez talibów Afganistanu

Oto kilka cytatów, które idealnie oddają nastrój tego mrocznego i wymagającego filmu:

 • "W Kandaharze zakazane jest wszystko, nawet oddychanie jest tu zakazane."
 • "Nie ma już muzyki w Kandaharze. Talibowie zabili muzykę tak jak zabijają ludzi."
 • "Kobiety w Afganistanie nie mają już łez do płaczu."
 • "Wszystkie zegarki w Kandaharze zatrzymały się o tej samej godzinie."
 • "Talibowie zmienili Afganistan w wielkie więzienie."
 • Te przejmujące cytaty dobrze podsumowują nastrój bezsilności i tragizmu, jaki towarzyszy mieszkańcom Afganistanu żyjącym pod rządami talibów. Film pokazuje okrucieństwo wojny, która pozbawia ludzi nadziei i godności.

  Kandahar - opis produkcji i scenariusz filmu o poszukiwaniu siostry w Afganistanie

  Film Kandahar powstał w 2001 roku jako współprodukcja Iranu i Francji. Jego reżyserem jest Mohsen Makhmalbaf, irański twórca filmowy, który zasłynął przede wszystkim jako reżyser filmów o tematyce społeczno-politycznej. Scenariusz filmu powstał na bazie jego własnych doświadczeń z pobytu w Afganistanie. Zdjęcia realizowano w Iranie ze względu na zbyt niebezpieczną sytuację w Afganistanie.

  W filmie występują aktorzy niezawodowi, wywodzący się głównie z uchodźców afgańskich mieszkających w Iranie. Dzięki temu udało się uzyskać maksymalny realizm w przedstawieniu ich losów. Obraz nakręcono na taśmie 16 mm, co również wpłynęło na dokumentalny charakter produkcji.

  Choć akcja filmu rozgrywa się głównie w Afganistanie, ze względu na ograniczenia polityczne zdecydowana większość zdjęć powstała w Iranie. Film charakteryzuje się powolnym, kontemplacyjnym rytmem, nastawionym na przedstawienie codzienności zwykłych Afgańczyków.

  Jak prezentuje się zwiastun filmu Kandahar? Wideo online bez limitów i z dubbingiem

  Oficjalny zwiastun filmu Kandahar można obejrzeć online między innymi na platformie YouTube. Trwający nieco ponad minutę zwiastun pozwala poczuć klimat tej mrocznej opowieści o losach mieszkańców Afganistanu. Ukazuje poruszające ujęcia ludzi próbujących przetrwać w ogarniętym wojną kraju, a także pokazuje główną bohaterkę wyruszającą w niebezpieczną podróż do rodzinnego miasta. Materiał dobrze oddaje powolne, kontemplacyjne tempo filmu i jego przejmujący nastrój. Zwiastun dostępny jest zarówno w wersji z lektorem, jak i z napisami w języku polskim. To zdecydowanie wartościowe uzupełnienie dla osób, które chciałyby zapoznać się z tym poruszającym obrazem przedstawiającym okrucieństwo wojny.

  10 Podobnych Filmów:

  1. Ben Hur
  2. Kung Fu Panda 3
  3. Cena strachu
  4. Kot w butach: Ostatnie życzenie
  5. Aquaman
  6. El padrino
  7. Exodus: Bogowie i królowie
  8. Bagażnik – uwięziona
  9. Gdy zgasną światła
  10. Avengers: Wojna bez granic
  Oceń film lub serial
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  outline-star
  outline-star
  outline-star
  Ocena: 7 Liczba głosów: 880
  Udostępnij serial
  Maciej Dąbrowski

  Maciej Dąbrowski

  Witajcie w moim kinowym królestwie, gdzie każda opowieść ma swój głos! Jestem architektem tego portalu, gdzie świat filmu, seriale i recenzje łączą się w niezwykłą sieć pasji i refleksji. Moje pióro jest mostem między ekranem a sercem widza, rozświetlając mrok nieodkrytych historii. Tutaj, każdy tytuł to jak nowy rozdział w księdze mojej fascynacji, każda analiza - droga do głębszego zrozumienia sztuki filmowej. Zapraszam was w podróż po skarbach kina, gdzie marzenia stają się rzeczywistością, a recenzje - kluczem do magicznego świata filmowego.

  10 Komentarzy

  avatar

  Lukasomaniak

  Kandahar bardzo mi sie podobał, moja ocena to 6.9
  avatar

  ptasiek_film

  Poruszająca historia, która pozostaje w pamięci
  avatar

  Lukasoo

  Kolejny dobry film w tym gatunku. Nic dziwnego, że ma tak wysoką ocenę - 6.9. Szkoda tylko, że trwa zaledwie 1h 59m.
  avatar

  dragonmen32

  Filmy takie jak ten z pewnością sprawiają frajdę. Nawet jeśli trwają tylko 1h 59m, to angażują od początku do końca.
  avatar

  WorldEXC12

  Bardzo udany film , który potrafi zająć i zaciekawić przez całe 1h 59m. Jeden z lepszych w swoim gatunku.
  avatar

  Latrki2

  Kandahar to naprawdę świetny film , co potwierdza wysoka ocena na poziomie 6.9. Gorąco polecam!
  avatar

  TransFormers

  Kolejny udany przykład film. Ocena 6.9 nie wzięła się znikąd - Kandahar po prostu wciąga.
  avatar

  MatPat

  Jeśli wahasz się czy obejrzeć Kandahar , to przyjrzyj się ocenie 6.9. To dobitnie świadczy o jakości tego filmy.
  avatar

  MatFilm

  Z oceną na poziomie 6.9, Kandahar to pewniak. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego, powinieneś to zobaczyć!
  avatar

  Vodek

  Z oceną na poziomie 6.9, Kandahar udowadnia, że w tym gatunku jakość idzie w parze z ilością.