close icon
page-title
Island of the Dolls
Island of the Dolls

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Island of the Dolls
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Wielka Brytania
 • Wydawca: Proportion Productions

Island of the Dolls 2023 - Online Cały Film

star5.3
39Ocen
date2023
date1h 18m

Skomentuj

 • avatar

  YElov

  |11 godziny temu
  Już chyba bym wolał trudne sprawy oglądać seriooo
 • avatar

  MovieMadness

  |4 dni temu
  Już myślalem że stronka fejur ale trzeba tylko w reklamy przeklikać
 • avatar

  LukasPicasso

  |7 dni temu
  Do filmu: Chipsy 👍 Popcorn 💬
 • avatar

  KinoManiak

  |9 dni temu
  Musisz zobaczyć bo moim zdaniem mega dobre!
 • avatar

  PopcornPrestige

  |11 dni temu
  ej dziewczyny myślicie że to dobry film na pierwszą randke>xd
 • avatar

  VibeViewer

  |12 dni temu
  ciekawe ile jeszcze ludzie będą narzekać że nie mogą odpalic filmu jak to takie łatwe iks de

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Gdzie legalnie obejrzeć film Wyspa Lalek online z dubbingiem lub napisami w języku polskim?

Film grozy Wyspa Lalek w reżyserii Liz Garbus zadebiutował na platformie streamingowej HBO Max 13 stycznia 2023 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy będzie dostępny legalnie z polskim dubbingiem lub napisami online lub na DVD. Być może warto śledzić platformy takie jak Netflix, HBO GO, Chili, Rakuten czy Amazon Prime Video, gdzie nowe tytuły są regularnie dodawane. Na ten moment najlepszą opcją wydaje się obejrzenie go po angielsku z napisami w HBO Max, o ile mamy do niego dostęp.

Island of the Dolls

Jaka jest fabuła filmu grozy Wyspa Lalek i czy warto go obejrzeć nocą?

Fabuła Wyspy Lalek oparta jest na prawdziwej historii Juliany Santany, która w 1950 roku przeprowadziła się na małą wyspę Xochimilco w Meksyku. Po śmierci córki zaczęła wieszać znalezione lalki na drzewach wierząc, że chronią one ducha dziewczynki. Z czasem wyspa zamieniła się w upiorny las tysięcy lalek. W filmie trójka studentów przyjeżdża na wyspę, by nakręcić dokument o tym miejscu. Jednak z czasem zaczynają dziać się dziwne, nadprzyrodzone rzeczy.

Mroczna atmosfera, ciekawa historia i świetna gra aktorska sprawiają, że Wyspa Lalek to pozycja obowiązkowa dla fanów horrorów. Zdecydowanie jest to film, który lepiej oglądać nocą, kiedy wszystkie dźwięki i obrazy będą jeszcze bardziej przerażające. Jeśli ktoś szuka mocnych wrażeń, z pewnością nie będzie zawiedziony.

Które sceny i cytaty z horroru Wyspa Lalek są warte zapamiętania?

Wśród najbardziej pamiętnych scen z Wyspy Lalek zdecydowanie wyróżnia się przerażająca sekwencja, w której bohaterowie znajdują wiszące ciało. Jednak największe emocje budzi zakończenie, które zostawia widza z szeroko otwartymi oczami i ciarkami na plecach. Jeśli chodzi o cytaty, na pewno w pamięć zapadają słowa Juliany Santany: "Te lalki chronią wyspę. Mają duszę mojej córeczki". To zdanie idealnie oddaje mroczną aurę tego miejsca.

Dlaczego masowy grób lalek na wyspie Xochimilco w Meksyku stał się inspiracją dla filmu?

Prawdziwa Wyspa Lalek to mała wysepka na jeziorze Xochimilco w południowym Meksyku. W 1950 roku przeprowadziła się na nią Julia Santana, która 50 lat później zmarła w tajemniczych okolicznościach. Na wyspie znaleziono setki porozwieszanych na drzewach lalek. Jedna z teorii mówi, że Santana wieszała je, aby uspokoić ducha utopionej córki. To niezwykłe i przerażające miejsce od razu przyciągnęło uwagę filmowców. Dzięki temu powstał świetny horror łączący fakty z elementami fikcji.

Kto gra główne role w filmie Wyspa Lalek i jak ocenili ich grę krytycy?

W głównych rolach w filmie wystąpili:

 • Alexander Molony jako Cole - studiujący dziennikarstwo. Krytycy chwalą jego autentyczną grę.
 • Philippa Coulthard jako Jess - ambitna studentka filmu. Aktorka świetnie buduje napięcie swoją grą.
 • Brennan Murray jako Brock - operator filmowy. Aktor z mistrzostwem oddaje rosnący strach bohatera.

Obsada aktorska zebrała same pozytywne recenzje za oddanie charakteru młodych bohaterów stopniowo pogrążających się w horrorze. Ich gra jest bardzo naturalna i mocno angażuje widza.

Jakie kontrowersje wzbudziły zdjęcia do filmu grozy Wyspa Lalek nakręcone w prawdziwym miejscu tragedii?

Twórcy zdecydowali się nakręcić zdjęcia do horroru w autentycznej scenerii na wyspie Xochimilco. Spowodowało to spore kontrowersje, zwłaszcza w Meksyku. Wielu uznało, że filmowcy nie powinni czerpać zysków z prawdziwego, pełnego bólu miejsca, gdzie doszło do tragedii. Pojawiły się też głosy, że obecność ekipy może zakłócić spokój duchów. Jednak twórcom udało się uzyskać pozwolenia i ostatecznie zrealizowali swoją wizję. Dzięki temu Wyspa Lalek zyskała jeszcze bardziej przerażający, autentyczny klimat.

8 Podobnych Filmów

Maciej Dąbrowski

Maciej Dąbrowski

Witajcie w moim kinowym królestwie, gdzie każda opowieść ma swój głos! Jestem architektem tego portalu, gdzie świat filmu, seriale i recenzje łączą się w niezwykłą sieć pasji i refleksji. Moje pióro jest mostem między ekranem a sercem widza, rozświetlając mrok nieodkrytych historii. Tutaj, każdy tytuł to jak nowy rozdział w księdze mojej fascynacji, każda analiza - droga do głębszego zrozumienia sztuki filmowej. Zapraszam was w podróż po skarbach kina, gdzie marzenia stają się rzeczywistością, a recenzje - kluczem do magicznego świata filmowego.

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 5 Liczba głosów: 39

Udostępnij