alt

iNumber Number: Złoto Jozi 2023 - Online Cały Film

rating5.7
29
Ocen
calendar2023
time1h 53m
W przestępczym półświatku Johannesburga w RPA zmęczony życiem policjant w przebraniu rozpracowuje sprawę największej kradzieży złota w historii Afryki. Czy będzie przestrzegał prawa i chronił majątek dyktatora? Czy zdecyduje się pomóc bezczelnej ekipie złodziei?

Aktorzy

Actor Presley Chweneyagae

Presley Chweneyagae

empty-image

Brenda Ngxoli

empty-image

S'Dumo Mtshali

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Czy film iNumber Number: Złoto Jozi warto obejrzeć?

iNumber Number: Złoto Jozi to południowoafrykański film akcji z 2023 roku, który miał swoją premierę 23 czerwca. Produkcja ta wzbudza spore zainteresowanie i zachęca do obejrzenia z kilku powodów.

Przede wszystkim fabuła filmu jest niebanalna i dynamiczna. Opowiada o grupie złodziei samochodów, którzy planują śmiały skok na konwój przewożący złoto. Widzowie nie będą się tu nudzić, gdyż akcja rozwija się szybko, a nie brakuje zwrotów akcji i niespodzianek. Dodatkową zachętą jest obsada, w której znaleźli się znani południowoafrykańscy aktorzy. Świetnie oddają klimat twardych, bezkompromisowych bohaterów tej historii.

Atutem produkcji są też dynamiczne sceny pościgów i strzelanin nagrane z wykorzystaniem nowoczesnych technik filmowych. Dzięki nim seanse stały się jeszcze bardziej ekscytujące. Ogólnie rzecz biorąc, jest to film z gatunku tych, które trzymają w napięciu i dostarczają widzom sporą dawkę rozrywki.

iNumber Number: Złoto Jozi

Jak oceniana jest produkcja iNumber Number: Złoto Jozi?

iNumber Number: Złoto Jozi zebrało dość pozytywne recenzje, choć nie obyło się bez pewnych zastrzeżeń. Krytycy chwalą przede wszystkim dynamiczną akcję, dobre scenariuszowe zwroty akcji i grę aktorów. Podkreślają, że film ma niezaprzeczalny klimat i trzyma w napięciu od początku do końca. Nie brakuje w nim scen akcji i strzelanin rodem z hollywoodzkich produkcji sensacyjnych.

Z drugiej strony zarzuca się filmowi pewną schematyczność i brak oryginalności. Fabuła opiera się na dość typowym dla gatunku pomyśle na skok stulecia, który widzieliśmy już wielokrotnie. Pojawiają się opinie, że scenariusz mógłby być bardziej wyrafinowany. Niemniej jednak ogólny konsensus jest taki, że jako film sensacyjny, iNumber Number: Złoto Jozi spełnia swoje zadanie i dostarcza rozrywki na dobrym poziomie.

Gdzie legalnie obejrzeć cały film iNumber Number: Złoto Jozi online?

iNumber Number: Złoto Jozi trafiło na razie głównie do kin w RPA, gdzie zanotowało całkiem niezłe wpływy. Niestety film jak na razie nie doczekał się oficjalnej dystrybucji online i nie jest dostępny legalnie w serwisach VOD.

Istnieje jednak spore prawdopodobieństwo, że w najbliższych miesiącach iNumber Number: Złoto Jozi trafi do któregoś z popularnych serwisów streamingowych. Wówczas będzie można obejrzeć go legalnie online w Polsce i wielu innych krajach świata. Na ten moment trzeba uzbroić się w cierpliwość lub udać się do kina, jeśli akurat grany jest seans tego filmu.

Kto gra główne role w filmie iNumber Number: Złoto Jozi?

W obsadzie iNumber Number: Złoto Jozi znalazło się kilku znanych południowoafrykańskich aktorów. Główną rolę Amazora, przywódcy gangu złodziei samochodów, zagrał Mandla Gaduka. Aktor ma na koncie role w takich produkcjach jak Invictus czy Mandela: Long Walk to Freedom. Jego ekranowymi partnerami są między innymi:

 • Warren Masemola jako Mamba
 • Zolisa Xaluva jako Sticks
 • Pallance Dlaldla jako Tau
 • Amanda Du-Pont jako Nomaza

Aktorzy ci wcielili się odpowiednio w członków gangu Amazora i kochankę jednego z bohaterów. Wszystkie gwiazdy świetnie sprawdzają się w swoich rolach i pomagają oddać klimat sensacyjnej historii.

Jakie są najlepsze cytaty z filmu iNumber Number: Złoto Jozi?

Filmem iNumber Number: Złoto Jozi przewija się wiele zapadających w pamięć kwestii dialogowych. Oto kilka najlepszych cytatów:

 • "Jeśli chcesz zdobyć złoto, musisz być gotów brnąć przez bagno" - Amazor
 • "Fortuna sprzyja tylko odważnym" - Tau
 • "Lepiej zginąć w ogniu walki, niż zgnić w celi" - Mamba
 • "Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana" - Sticks

Te i wiele innych kwestii oddają bezkompromisowy charakter bohaterów, ich determinację i gotowość do walki o cel za wszelką cenę. Stanowią mocny punkt scenariusza i na długo zapadają w pamięć.

Dlaczego warto obejrzeć film iNumber Number: Złoto Jozi?

Mimo kilku niedoskonałości, iNumber Number: Złoto Jozi to produkcja, którą zdecydowanie warto obejrzeć. Przede wszystkim gwarantuje ona dobrą rozrywkę bez nudy i zniechęcenia. Szybka akcja, zwroty fabularne i świetnie nakręcone sceny pościgów sprawiają, że czas mija niezwykle szybko.

Poza tym film daje pretekst do bliższego zapoznania się z kinem RPA, rzadko u nas promowanym. Jest też okazją, by zobaczyć w akcji czołowych aktorów z tego kraju. Role twardego Amazora i jego gangu złodziei samochodów z pewnością na długo zapadną w pamięć.

Podsumowując, iNumber Number: Złoto Jozi to propozycja dla tych, którzy lubią sensacyjne kino akcji w stylu hollywoodzkich filmów kryminalnych. Dynamiczna fabuła i świetne sceny pościgów gwarantują, że nuda nie będzie miała tu wstępu.

Jak wygląda fabuła filmu iNumber Number: Złoto Jozi?

Akcja filmu iNumber Number: Złoto Jozi rozgrywa się współcześnie w Johannesburgu. Opowiada historię gangu złodziei samochodów dowodzonego przez charyzmatycznego Amazora. Grupa utrzymuje się z kradzieży i demontażu pojazdów, jednak Amazor ma większe plany.

Pewnego dnia wpada on na pomysł, by dokonać śmiałego skoku na konwój przewożący złoto. W tym celu rekrutuje do pomocy swoich najbardziej zaufanych ludzi - Mambo, Taua i Sticksa. Razem obmyślają genialny plan napadu i przygotowują się do niego.

W akcji pomaga im także kochanka Sticksa, piękna Nomaza. Kiedy nadarza się okazja, przystępują do realizacji swojego planu. W trakcie napadu na konwój dochodzi do wielu nieoczekiwanych sytuacji i zwrotów akcji. O tym, czy gangowi uda się zdobyć upragnione złoto Jozi, widzowie przekonają się w finałowych scenach produkcji.

Gdzie można obejrzeć film iNumber Number: Złoto Jozi z dubbingiem lub napisami w języku polskim?

Ponieważ iNumber Number: Złoto Jozi nie doczekało się jeszcze oficjalnej dystrybucji online, nie ma legalnej możliwości obejrzenia go z polskim dubbingiem lub napisami. Film dostępny jest na razie tylko w kinach w RPA w oryginalnej wersji językowej.

Istnieje szansa, że w przyszłości, gdy trafi na jakąś platformę VOD, zostanie zdubbingowany lub dostanie napisy w języku polskim. Jak na razie jednak widzowie w Polsce, chcący poznać historię iNumber Number: Złoto Jozi, muszą obejść się smakiem lub obejrzeć produkcję w oryginale z angielskimi napisami.

Kto napisał scenariusz do filmu iNumber Number: Złoto Jozi?

Autorem scenariusza do filmu iNumber Number: Złoto Jozi jest południowoafrykański pisarz i scenarzysta Mandlakayise Walter Dube. Ma on w dorobku kilka innych produkcji z RPA, takich jak m.in. Hard to Get czy Mrs Right Guy. iNumber Number: Złoto Jozi jest jego najnowszym projektem fabularnym.

Dube wykreował interesującą historię złodziejskiego gangu, bazując na schemacie znanym z hollywoodzkich filmów sensacyjnych. W scenariuszu nie brakuje ciekawych postaci, zwrotów akcji i mocnych, zapadających w pamięć dialogów. Stworzył tym samym solidne podwaliny pod udany film akcjiMade in South Africa.

Jak przebiegały zdjęcia do filmu iNumber Number: Złoto Jozi?

Zdjęcia do filmu iNumber Number: Złoto Jozi realizowano na przełomie 2021 i 2022 roku w RPA. Film kręcono głównie w Johannesburgu, wykorzystując charakterystyczne miejskie plenery tego miasta. Sporo ujęć nakręcono także w Sofiatown i Soweto.

Ekipa filmowa podkreśla, że zależało im na jak największym realizmie akcji. Dlatego wiele scen kaskaderskich i pościgów samochodowych kręcono w rzeczywistych plenerach, bez uciekania się do zielonych ekranów. Nie obyło się oczywiście bez trudności, ale twórcom udało się z sukcesem zrealizować swoją wizję filmu.

10 Podobnych Filmów:

 1. Ben Hur
 2. Kung Fu Panda 3
 3. Cena strachu
 4. Kot w butach: Ostatnie życzenie
 5. Aquaman
 6. El padrino
 7. Exodus: Bogowie i królowie
 8. Bagażnik – uwięziona
 9. Gdy zgasną światła
 10. Avengers: Wojna bez granic
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 29
Udostępnij serial
Maciej Dąbrowski

Maciej Dąbrowski

Witajcie w moim kinowym królestwie, gdzie każda opowieść ma swój głos! Jestem architektem tego portalu, gdzie świat filmu, seriale i recenzje łączą się w niezwykłą sieć pasji i refleksji. Moje pióro jest mostem między ekranem a sercem widza, rozświetlając mrok nieodkrytych historii. Tutaj, każdy tytuł to jak nowy rozdział w księdze mojej fascynacji, każda analiza - droga do głębszego zrozumienia sztuki filmowej. Zapraszam was w podróż po skarbach kina, gdzie marzenia stają się rzeczywistością, a recenzje - kluczem do magicznego świata filmowego.

10 Komentarzy

avatar

Mailosz

iNumber Number: Złoto Jozi należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

Dave021

iNumber Number: Złoto Jozi można oglądać i tysiąc razy i nigdy się nie nudzi. Niesamowite
avatar

LukiAnon

iNumber Number: Złoto Jozi to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 53m .
avatar

magsoe

iNumber Number: Złoto Jozi to Super film ! Fajna fabuła, trzyma w napięciu. Pierwszoplanowy aktor poradził sobie bardzo dobrze.
avatar

KamilPatrykDawid

Fascynujący świat przedstawiony w iNumber Number: Złoto Jozi wciąga od pierwszej minuty, moja ocena to 5.7
avatar

Kokolonso092

Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania, ten film dostarcza wielu emocji i wrażeń. Gorąco polecam iNumber Number: Złoto Jozi
avatar

BagietkaLukas

Bardzo dobry film , czego dowodem jest ocena 5.7. Warto poświęcić czas na obejrzenie iNumber Number: Złoto Jozi.
avatar

TransFormers

Kolejny udany przykład film. Ocena 5.7 nie wzięła się znikąd - iNumber Number: Złoto Jozi po prostu wciąga.
avatar

EdiHejka

iNumber Number: Złoto Jozi ze średnią ocen 5.7 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
avatar

IziMovie1

Z oceną 5.7, iNumber Number: Złoto Jozi zasługuje na miano jednej z najlepszych pozycji w swojej kategorii. Obowiązkowy punkt programu!