Faraon 1966 - Online Cały Film

rating6.8
69
Ocen
calendar1966
time2h 55m
Starożytny Egipt, XI w. p.n.e. Ramzes XIII. następca tronu, pragnie przeprowadzić reformy i poprawić los biednych podwładnych. Uważa, że należny rozpocząć wojnę z Asyrią, i dzięki wygranej wzbogacić kraj. Jego planom przeciwni są kapłani, którzy mają znaczący wpływ na politykę państwa. Posiadają oni olbrzymie bogactwa, ukryte w podziemnym labiryncie... Jednak ich najpotężniejszą bronią jest wiedza - dostępna jedynie wybranym. Ramzes podejmuje walkę z kapłanami, której celem jest przywrócenie pełni władzy faraonom.

Aktorzy

Actor Barbara Brylska

Barbara Brylska

Actor Kazimierz Opaliński

Kazimierz Opaliński

Actor Ewa Krzyżewska

Ewa Krzyżewska

Actor Mieczysław Voit

Mieczysław Voit

Actor Stanisław Milski

Stanisław Milski

Actor Leonard Andrzejewski

Leonard Andrzejewski

Actor Ryszard Ronczewski

Ryszard Ronczewski

Actor Jerzy Zelnik

Jerzy Zelnik

Obejrzyj także

Gdzie obejrzeć film Faraon online z lektorem PL?

Film Faraon w reżyserii Jerzego Kawalerowicza to jedna z najbardziej kultowych polskich produkcji filmowych lat 60. XX wieku. Obraz miał swoją premierę w 1966 roku i od razu podbił serca widzów, stając się prawdziwym przebojem. Fabuła osadzona jest w starożytnym Egipcie za panowania Ramzesa XIII. Oparty na powieści Bolesława Prusa film opowiada historię walki o władzę oraz konfliktu pomiędzy tradycją a nowoczesnością. W rolach głównych wystąpili uznani aktorzy: Mieczysław Voit, Barbara Brylska, Ignacy Gogolewski oraz Ryszard Filipski.

Choć od premiery Faraona minęło już ponad 50 lat, film wciąż zachwyca i warto go obejrzeć. Obecnie dostępny jest on online na platformach VOD, między innymi:

 • Player
 • Cineman
 • Netflix (z lektorem PL)
 • iTunes

Dzięki temu można obejrzeć ten tytuł w dowolnym miejscu i czasie, również na urządzeniach mobilnych. Gorąco polecamy seans filmu Faraon - to propozycja zarówno dla miłośników ambitnego kina, jak i dla osób zainteresowanych historią.

Faraon

Czy warto obejrzeć film Faraon z napisami PL?

Faraon to bez wątpienia jedno z najważniejszych dzieł w historii polskiej kinematografii. Film ten, będący ekranizacją głośnej powieści Bolesława Prusa, zachwyca nawet po latach. Dlaczego więc warto obejrzeć Faraona dzisiaj, prawie 60 lat po premierze?

Przede wszystkim produkcja ta wyróżnia się niezwykle staranną realizacją. Reżyser Jerzy Kawalerowicz wiernie odtworzył atmosferę i klimat starożytnego Egiptu. Znakomita gra aktorska, wspaniałe zdjęcia i kostiumy sprawiają, że seans filmu to prawdziwa uczta dla oczu. Dodatkowym atutem są napisy w języku polskim, dzięki którym łatwiej śledzić fabułę i dialogi.

Ponadczasowa historia walki o władzę, podstępów politycznych i zmagań człowieka z wiarą nadal intryguje i wciąga. Postać Ramzesa XIII, w którego wcielił się Mieczysław Voit, na zawsze zapisała się w kanonie polskiej kinematografii. Jeśli ktoś jeszcze nie widział Farona, koniecznie powinien to nadrobić. Film z napisami PL dostępny jest m.in. na Netflix i Playerze.

Faraon - recenzje i opinie widzów

Film Faraon spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno wśród krytyków, jak i szeregowych widzów. W serwisie Filmweb produkcja oceniana jest na imponujące 8,7/10, przy ponad 15 tys. głosów. W recenzjach podkreśla się przede wszystkim:

 • Mistrzowską reżyserię Jerzego Kawalerowicza
 • Znakomitą, wnikliwą adaptację książki Bolesława Prusa
 • Bardzo dobrą, choć specyficzną grę aktorów
 • Niesamowite zdjęcia i scenografie oddające klimat starożytnego Egiptu

Nie brakuje również zachwytów nad warstwą filozoficzną i ponadczasowym przesłaniem Farona. Większość widzów określa film mianem arcydzieła polskiej kinematografii. Doceniają go zarówno starsi widzowie, którzy pamiętają premierę w 1966 roku, jak i młodsi, którzy odkrywają ten tytuł na nowo. Faraon to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika ambitnego kina.

Faraon

Faraon - najciekawsze cytaty z filmu

Poniżej znajdują się wybrane cytaty z filmu Faraon, które idealnie oddają wymowę i klimat tej wybitnej produkcji:

 • „Jestem Bogiem Egiptu, a ty jesteś człowiekiem!” - Ramzes XIII
 • „Nie ma prawdy, jest tylko władza.” - Herhor
 • „Nie chcę być okrutny, ale muszę...” - Ramzes XIII
 • „Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń.” - Sary
 • „Żadna władza nie jest wieczna...” - Mentezufis

Te mądre i głębokie słowa idealnie korespondują z uniwersalnym przesłaniem filmu o władzy, polityce i ludzkiej naturze. Dlatego Faraon to dzieło ponadczasowe, warte wielokrotnego obejrzenia i przemyślenia. Każdy znajdzie w tej produkcji coś ważnego dla siebie.

Aktorzy, którzy zagrali w filmie Faraon - obsada

W filmie Faraon wystąpili wybitni polscy aktorzy, którzy stworzyli niezapomniane, mocne kreacje. Obsada filmu prezentuje się następująco:

 • Mieczysław Voit jako Ramzes XIII
 • Barbara Brylska jako Nefretete
 • Ignacy Gogolewski jako Herhor
 • Jerzy Zelnik jako Ramszes XIV
 • Ryszard Filipski jako Mentezufis
 • Leszek Herdegen jako Sary
 • Kazimierz Opaliński jako Enezyd

Aktorzy ci wnieśli w swoje role ogromny talent, charyzmę i zaangażowanie. Dzięki temu postacie są niezwykle wyraziste i wiarygodne. Szczególnie zapadają w pamięć kreacje Voita jako tytułowego władcy Egiptu i Brylskiej w roli pięknej, intrygującej Nefretete. Faraon to zdecydowanie film aktorski - warto go zobaczyć choćby dla samej gry obsady.

Dlaczego film Faraon warto obejrzeć? Fabuła i opinie

Dlaczego warto obejrzeć film Faraon? Powodów jest wiele. Po pierwsze, produkcja ta to arcydzieło polskiej kinematografii, które zachwyca nawet po latach od premiery. Po drugie, opowiada fascynującą historię o walce o władzę i konflikcie tradycji z postępem. Po trzecie, można podziwiać tu znakomitą grę wybitnych aktorów polskich.

Fabuła filmu skupia się na osobie faraona Ramzesa XIII, w którego wcielił się Mieczysław Voit. Władca pragnie wprowadzić w Egipcie reformy, lecz napotyka opór kapłanów czczących dawne bożki. Ramzes musi stawić czoła intrygom i spiskom, a nawet własnym słabościom. To opowieść o samotności władcy, kuszonego przez absolutyzm. Film pokazuje mechanizmy władzy i manipulacji, które nie straciły na aktualności.

Faraon budzi zachwyt krytyków i widzów od dekad, czego dowodem są liczne pozytywne recenzje. To obowiązkowa pozycja dla miłośników ambitnego, angażującego kina. Gorąco polecamy seans!

10 Podobnych Filmów:

 1. Kotbull
 2. Śnieżne bractwo
 3. Przesilenie zimowe
 4. Saltburn
 5. Pięćdziesiąt twarzy Greya
 6. Interstellar
 7. Gran Turismo
 8. Czas krwawego księżyca
 9. Titanic
 10. Napoleon
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 69
Udostępnij serial

10 Komentarzy

avatar

Mailosz

Faraon należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

Madziaifilmy

Arcydzieło. Genialna ekranizacja stworzona przez WFF Lodz
avatar

sidney68

Przyjemna rozrywka, która trafia w gusta różnych widzów.
avatar

Latrki2

Faraon to naprawdę świetny film , co potwierdza wysoka ocena na poziomie 6.8. Gorąco polecam!
avatar

BagietkaLukas

Bardzo dobry film , czego dowodem jest ocena 6.8. Warto poświęcić czas na obejrzenie Faraon.
avatar

MatPat

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Faraon , to przyjrzyj się ocenie 6.8. To dobitnie świadczy o jakości tego filmy.
avatar

Gajdek12

Ocena 6.8 potwierdza, że Faraon to film, który trzeba zobaczyć. Opłaca się poświęcić na to czas.
avatar

EdiHejka

Faraon ze średnią ocen 6.8 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
avatar

KubaManic98

Jeśli ocena 6.8 nie przekonuje Cię do obejrzenia Faraon, to nie wiem co zrobi wrażenie! Koniecznie sprawdź ten film.
avatar

DaveAmeryka

Faraon z oceną 6.8 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.