alt

Dumbo 1941 - Online Cały Film

rating7
4 733
Ocen
calendar1941
time1h 04m
Dumbo to mały słonik o nienaturalnie wielkich uszach, który przy pomocy zaprzyjaźnionej myszki uczy się wiary w siebie. Film otwiera sekwencja muzyczna, w której klucz bocianów zmierza na Florydę, z zawiniątkami w dziobach. Niosą one dobrą nowinę, zwiastującą macierzyństwo. W cyrku na Florydzie tej nocy wiele zwierząt świętuje narodziny.

Aktorzy

Actor Sterling Holloway

Sterling Holloway

Actor James MacDonald

James MacDonald

Actor Herman Bing

Herman Bing

Actor Verna Felton

Verna Felton

Actor Sarah Selby

Sarah Selby

Actor Billy Bletcher

Billy Bletcher

Actor Cliff Edwards

Cliff Edwards

empty-image

John McLeish

Obejrzyj także

Dumbo - Gdzie obejrzeć ten kultowy film Disneya online?

Dumbo to kultowa animacja wytwórni Disneya z 1941 roku, która opowiada historię małego słoniątka o nadzwyczajnych zdolnościach. Film zachwycił widzów na całym świecie i do dziś pozostaje jedną z najbardziej lubianych produkcji Disneya. Gdzie zatem obejrzeć Dumbo online?

Przede wszystkim warto sprawdzić platformy streamingowe takie jak Netflix, HBO GO czy Disney+, na których film jest często dostępny w ramach standardowej subskrypcji. Dzięki temu można obejrzeć Dumbo w wygodny sposób, bez konieczności pobierania pliku.

Inną opcją jest wypożyczenie bądź zakup filmu na platformach VOD takich jak iTunes, Rakuten czy Google Play. Dostępne są tam zarówno wersje z polskim dubbingiem, jak i z oryginalnym angielskim lektorem.

Warto również śledzić telewizyjne ramówki - Dumbo od czasu do czasu pojawia się na antenach stacji filmowych. Wówczas można go obejrzeć zupełnie za darmo w telewizji.

Fani klasycznej animacji Disneya koniecznie powinni zobaczyć Dumbo przynajmniej raz. Film jest prosty, ale wzruszający i pełen magii - idealny zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dzięki platformom streamingowym jest łatwo dostępny online.

Dumbo

Fabuła filmu Dumbo - o czym jest ten niezwykły film familijny?

Fabuła filmu Dumbo opowiada historię tytułowego słoniątka, które rodzi się w objazdowym cyrku z ogromnymi, charakterystycznymi uszami. Z powodu swojego nietypowego wyglądu Dumbo staje się obiektem drwin ze strony widzów i pozostałych zwierząt.

Jedynymi przyjaciółmi Dumbo zostają jego mama oraz myszka Tymoteusz. Odkrywają oni, że wielkie uszy słoniątka pozwalają mu latać. Dumbo staje się sensacją cyrku - widzowie uwielbiają jego niezwykłe umiejętności.

Niestety zazdrosny treser zwierząt zabrania Dumbo kontaktów z mamą. Chcąc ją odzyskać, Dumbo wraz z pomocą przyjaciół postanawia uciec z cyrku. Po wielu perypetiach udaje im się w końcu znów się połączyć.

Dumbo to niezwykła, wzruszająca opowieść o przyjaźni, akceptacji odmienności i pokonywaniu trudności. Choć skierowana do dzieci, porusza uniwersalne wartości bliskie każdemu widzowi. Nie dziwi więc, że od dekad cieszy się niesłabnącą popularnością.

Recenzje filmu Dumbo - czy warto obejrzeć ten film animowany?

Dumbo już od momentu premiery zebrał bardzo pozytywne recenzje, które potwierdzają, że jest to wyjątkowy i ponadczasowy film animowany. Krytycy chwalą prostą, ale poruszającą fabułę, kunsztowną animację oraz ciepłe przesłanie produkcji.

W recenzjach podkreśla się, że Dumbo to jedna z najlepszych animacji w dorobku Disneya. Choć budżet filmu był stosunkowo niewielki, twórcom udało się stworzyć wciągającą opowieść pełną humoru i wzruszeń. Sceny latania Dumbo zapierają dech w piersiach.

Krytycy zachwycają się także kreacjami bohaterów - zarówno głównego Dumbo, jak i postaci drugoplanowych, takich jak wierna mama słoniątka. Relacja między nimi wzbudza autentyczne emocje.

Większość recenzentów jest zgodna - Dumbo to film, który warto zobaczyć w każdym wieku. Bawi, wzrusza i daje do myślenia. Nic więc dziwnego, że po ponad 80 latach wciąż znajduje nowych widzów i fanów.

Dumbo

Aktorzy w filmie Dumbo - kto grał główne role w tej bajce Disneya?

Ponieważ Dumbo jest filmem animowanym, większość postaci została stworzona przy użyciu rysunku, a nie gry aktorskiej. Niemniej, w oryginalnej wersji językowej głosu udzielili im znani aktorzy.

Tytułowego Dumbo dubbingowała Verna Felton. Matkę Dumbo podkładała głos matka samego Walta Disneya. Z kolei myszkę Tymona mówił Cliff Edwards, znany jako Jiminy Cricket z Pinokio.

Edward Brophy użyczył głosu Timothy'emu, a Sterling Holloway grał narratora. Wśród aktorów dubbingowych znaleźli się również tak znani artyści jak Herman Bing czy Margaret Wright.

W późniejszych latach Dumbo doczekał się wielu wersji językowych, w tym polskiego dubbingu. Głosu głównym bohaterom użyczyli m.in. Krzysztof Tyniec, Paweł Galia i Cezary Żak.

Choć aktorzy nie są widoczni na ekranie, ich kunsztowne kreacje vocalne nadały postaciom niepowtarzalny charakter. Bez tego trudno wyobrazić sobie sukces Dumbo.

Najlepsze cytaty z filmu Dumbo - które kwestie zapadły w pamięć widzów?

Dumbo to film pełen chwytliwych i motywujących cytatów, które na stałe wpisały się do kanonu kultury popularnej. Oto kilka z najlepszych:

 • "Możesz zrobić wszystko, jeśli tylko masz odwagę" - kluczowe przesłanie filmu, wypowiadane przez Timothy'ego.
 • "Największym problemem na świecie jest fakt, że głupcy są zawsze pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości" - trafna uwaga mamy Dumbo.
 • "Czemu urodziłam się słoniem?" - smutne zdanie Dumbo, kiedy spotyka się z odrzuceniem.
 • "Weź sobie te magiczne piórka do serca" - mama Dumbo pociesza go po rozłące.
 • "Słonie nie latają, tylko myszy" - zdanie jednego z cyrkowców obalone przez wyjątkowe zdolności Dumbo.

Te i wiele innych cytatów z filmu utkwiło w pamięci kolejnych pokoleń widzów, dowodząc ponadczasowości animacji Disneya.

Dlaczego warto obejrzeć film Dumbo z 1941 roku?

Istnieje wiele powodów, dla których warto obejrzeć klasyk Disneya jakim jest Dumbo. Oto kilka z nich:

- To jedna z najlepszych animacji w historii kina. Choć powstała 80 lat temu, jej jakość wizualna wciąż zachwyca.

- Wzruszająca i pełna humoru opowieść o słoniątku, które dzięki swojej wyjątkowości osiąga sukces.

- Film promuje pozytywne wartości - przyjaźń, akceptację inności i wiarę w siebie.

- Świetna muzyka, w tym przebój "Baby Mine", jeden z najpiękniejszych utworów Disneya.

- Ponadczasowe cytaty, które na zawsze zapadają w pamięć.

- Zabawa dla całej rodziny - zarówno dzieci, jak i dorośli będą zachwyceni.

Dumbo to prawdziwy klasyk animacji, który przetrwał próbę czasu. Każdy miłośnik filmów Disneya i dobrej rozrywki powinien go zobaczyć.

10 Podobnych Filmów:

 1. Pies i Robot
 2. Wielkodomscy – film
 3. Kung Fu Panda
 4. Shrek
 5. Nasze magiczne Encanto
 6. Trolle 3
 7. Koralina i tajemnicze drzwi
 8. Gru i Minionki: Pod przykrywką
 9. Megamocny
 10. Leo
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 4733
Udostępnij serial
Maciej Dąbrowski

Maciej Dąbrowski

Witajcie w moim kinowym królestwie, gdzie każda opowieść ma swój głos! Jestem architektem tego portalu, gdzie świat filmu, seriale i recenzje łączą się w niezwykłą sieć pasji i refleksji. Moje pióro jest mostem między ekranem a sercem widza, rozświetlając mrok nieodkrytych historii. Tutaj, każdy tytuł to jak nowy rozdział w księdze mojej fascynacji, każda analiza - droga do głębszego zrozumienia sztuki filmowej. Zapraszam was w podróż po skarbach kina, gdzie marzenia stają się rzeczywistością, a recenzje - kluczem do magicznego świata filmowego.

10 Komentarzy

avatar

Mailosz

Dumbo należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

Madziaifilmy

Arcydzieło. Genialna ekranizacja stworzona przez Walt Disney Productions
avatar

Dave021

Dumbo można oglądać i tysiąc razy i nigdy się nie nudzi. Niesamowite
avatar

orbi_soon

Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Dumbo można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
avatar

Latrki2

Dumbo to naprawdę świetny film , co potwierdza wysoka ocena na poziomie 7. Gorąco polecam!
avatar

TransFormers

Kolejny udany przykład film. Ocena 7 nie wzięła się znikąd - Dumbo po prostu wciąga.
avatar

MatPat

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Dumbo , to przyjrzyj się ocenie 7. To dobitnie świadczy o jakości tego filmy.
avatar

titek

Dumbo pokazuje, że nawet krótka forma może porwać i zaciekawić od deski do deski. Potwierdza to ocena 7.
avatar

EdiHejka

Dumbo ze średnią ocen 7 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
avatar

DaveAmeryka

Dumbo z oceną 7 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.