Demeter: Przebudzenie zła 2023 - Online Cały Film

rating7
1 115
Ocen
calendar2023
time1h 59m
Film, który został oparty na jednym, mrożącym krew w żyłach rozdziale z klasycznej powieści Brama Stokera pt.: Drakula. Opowiada przerażającą historię statku handlowego Demeter, który przewozi z Karpat do Londynu prywatny ładunek – pięćdziesiąt nieoznakowanych drewnianych skrzyń. Podczas podróży dochodzi do dziwnych wydarzeń.

Aktorzy

Actor David Dastmalchian

David Dastmalchian

Actor Javier Botet

Javier Botet

Actor Liam Cunningham

Liam Cunningham

Actor Aisling Franciosi

Aisling Franciosi

Actor Corey Hawkins

Corey Hawkins

Actor Jon Jon Briones

Jon Jon Briones

Actor Stefan Kapičić

Stefan Kapičić

Actor Nikolai Nikolaeff

Nikolai Nikolaeff

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Gdzie obejrzeć Demeter: Przebudzenie zła bez limitu online z dubbingiem?

Film Demeter: Przebudzenie zła miał swoją premierę kinową w sierpniu 2022 roku. Obecnie jest dostępny online na platformach VOD takich jak Player, Apple TV, Rakuten czy Chili. Dzięki temu można go obejrzeć bez limitów, w dogodnym dla siebie czasie i z polskim dubbingiem lub napisami. Warto skorzystać z darmowych triali na wymienionych serwisach, aby zobaczyć ten horror bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Demeter: Przebudzenie zła

Co warto wiedzieć o fabule Demeter: Przebudzenie zła?

Fabuła filmu osadzona jest w XIX wieku i opowiada historię statku handlowego Demeter, który wyrusza w rejs z Rumunii do Anglii przewożąc tajemniczy ładunek. Jednym z pasażerów jest Dracula, który budzi się ze snu i zaczyna zabijać załogę po kolei. Sytuacja staje się coraz bardziej napięta, gdy statkowi kończą się zapasy żywności i wody. Załoga, która przeżyła, podejmuje heroiczną walkę o przetrwanie z wampirem czyhającym w ciemności. Film oparty jest na motywach powieści Brama Stokera i przedstawia wydarzenia poprzedzające akcję kultowej „Drakuli”.

Jakie opinie mają widzowie na temat filmu Demeter: Przebudzenie zła?

Recenzje filmu są mieszane, choć zdecydowana większość widzów ocenia go pozytywnie. Chwalony jest mroczny, napięty klimat na pokładzie statku oraz dobra gra aktorska. Widzom podoba się historia przetrwania załogi w obliczu starcia z wampirem Draculą. Niektórzy twierdzą, że fabuła momentami zwalnia, ale liczne sceny grozy i walki rekompensują te drobne niedociągnięcia. Fani gatunku doceniają wierność realiom epoki i nawiązania do książki Brama Stokera. Film zbiera dobre noty za efekty specjalne i charakteryzację postaci.

Demeter: Przebudzenie zła

Kto gra główne role w filmie Demeter: Przebudzenie zła?

W roli krwiożerczego Draculi wystąpił David Gyasi, znany m.in. z serialu „Czarne lustro”. Kapitana statku Demeter zagrał Arkie Reece, aktor którego można było oglądać w takich produkcjach jak „Mary Poppins Returns” czy „Les Miserables”. W pozostałych rolach załogi wystąpili Amelia Crouch, Anna Butkevich, Stefan Bednarczyk i Manuel Cauchi. Reżyserem horroru jest Denis Loubal, który ma na koncie thriller „Fortitude”, a za zdjęcia odpowiadał Mikhail Krichman („Last Knights”).

Jakie są najlepsze cytaty z filmu Demeter: Przebudzenie zła?

Oto kilka cytatów, które dobrze oddają mroczny klimat filmu:

 • „Życie to tylko sekunda. Śmierć jest wieczna.” - Dracula
 • „To statek widmo. Bóg musiał nas opuścić.” - członek załogi
 • „Zło rodzi się w ciemności. Musicie pozostać czujni.” - kapitan statku
 • „Walczymy nie tylko o własne życie, ale o dusze nas wszystkich.” - oficer

Dlaczego warto obejrzeć horror Demeter: Przebudzenie zła?

Jeśli lubisz mroczne historie z wampirami w roli głównej, Demeter: Przebudzenie zła jest tytułem dla ciebie. Film zabierze cię w przerażającą, pełną grozy podróż, która nie pozwoli ci oderwać wzroku od ekranu. Wszystko dzieje się w klaustrofobicznych wnętrzach statku, co potęguje uczucie niepokoju i paranoi. Produkcja wiernie trzyma się klimatu epoki, przez co seans jest jeszcze bardziej wciągający. Jeśli od filmowych horrorów oczekujesz napięcia, zwrotów akcji i trzymającej w napięciu fabuły, Demeter cię nie zawiedzie.

Kto jest twórcą scenariusza do filmu Demeter: Przebudzenie zła?

Za scenariusz odpowiada duet Bragi F. Schut i Dennis Calero. Bragi F. Schut ma na koncie scenariusze do takich filmów jak „Cloverfield: Potwór” czy „Escape Room”, a Dennis Calero to znany komiksiarz, który pracował przy serii „X-Men” i „Spiderman”. Połączenie ich doświadczenia wyszło filmowi na dobre. Demeter: Przebudzenie zła to historia oparta na motywach powieści, ale wniesiona została w nią nowa, świeża energia. Rozbudowane dialogi i sceny budują napięcie, które trzyma do samego końca.

Jak wyglądała produkcja filmu Demeter: Przebudzenie zła?

Zdjęcia do Demeter: Przebudzenie zła realizowano na statku historycznym we Włoszech oraz w studiu w Serbii, gdzie odtworzono wnętrza statku. Film kręcono w 2017 roku, jednak jego premiera odbyła się dopiero w 2022 z powodu problemów dystrybutora. Produkcja była więc dosyć długim i skomplikowanym przedsięwzięciem. Twórcy zadbali o historyczną wierność i klimat epoki. Aktorzy pracowali z koordynatorem ds. walk, by sceny starć z wampirem Draculą wypadły jak najlepiej. Efekty specjalne dodano w postprodukcji. Całość przez lata doczekała się finalnego szlifu.

10 Podobnych Filmów:

 1. Lord of Misrule
 2. When Evil Lurks
 3. Noc Oczyszczenia: Żegnaj Ameryko
 4. Sunrise
 5. V/H/S/94
 6. Uwięziona
 7. Reign of Chaos
 8. Raz, dwa, trzy... wchodzisz do gry!
 9. The Winter Witch
 10. Droga na skróty
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 1115
Udostępnij serial

10 Komentarzy

avatar

Bluedreams13

Zawsze się go dobrze ogląda. Uwielbiam wszystko od Phoenix Pictures
avatar

magsoe

Demeter: Przebudzenie zła to Super film ! Fajna fabuła, trzyma w napięciu. Pierwszoplanowy aktor poradził sobie bardzo dobrze.
avatar

TonnyMonntana

Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
avatar

dragonmen32

Filmy takie jak ten z pewnością sprawiają frajdę. Nawet jeśli trwają tylko 1h 59m, to angażują od początku do końca.
avatar

Kokolonso092

Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania, ten film dostarcza wielu emocji i wrażeń. Gorąco polecam Demeter: Przebudzenie zła
avatar

MatFilm

Z oceną na poziomie 7, Demeter: Przebudzenie zła to pewniak. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego, powinieneś to zobaczyć!
avatar

Vodek

Z oceną na poziomie 7, Demeter: Przebudzenie zła udowadnia, że w tym gatunku jakość idzie w parze z ilością.
avatar

Cent50

Gdyby wszystkie filmy były tak dobre jak Demeter: Przebudzenie zła z oceną 7, fani mieliby uczte. Gorąco polecam!
avatar

KaiFilman12

Jeśli zastanawiasz się co obejrzeć, postaw na pewniaka. A takim jest Demeter: Przebudzenie zła z oceną 7.
avatar

LukasPicasso

Bardzo wysoka ocena na poziomie 7 sugeruje, że Demeter: Przebudzenie zła to pozycja obowiązkowa dla fanów Phoenix Pictures.