close icon
page-title
303. Bitwa o Anglię
303. Bitwa o Anglię

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Hurricane
 • Język oryginalny: Polski
 • Kraj produkcji: Wielka Brytania
 • Wydawca: Head Gear Films

303. Bitwa o Anglię 2018 - Online Cały Film

star5.8
159Ocen
date2018
date1h 47m

Skomentuj

 • avatar

  magsoe

  |12 godziny temu
  Super film ! Fajna fabuła, trzyma w napięciu. Pierwszoplanowy aktor poradził sobie bardzo dobrze 🔥
 • avatar

  schnapsen

  |4 dni temu
  Nudne jak matma
 • avatar

  KinoManiak

  |5 dni temu
  Musisz zobaczyć bo moim zdaniem mega dobre!
 • avatar

  LukasPicasso

  |7 dni temu
  Do filmu: Chipsy 👍 Popcorn 💬
 • avatar

  MatVOD

  |7 dni temu
  Nie wierze że wiecie kto się pocałowali wiecie z kim (nie chce spoilerować) Przecież ona wygląda jakby miała 15 lat 😱
 • avatar

  VibeViewer

  |8 dni temu
  ciekawe ile jeszcze ludzie będą narzekać że nie mogą odpalic filmu jak to takie łatwe iks de
 • avatar

  PopcornPrestige

  |8 dni temu
  ej dziewczyny myślicie że to dobry film na pierwszą randke>xd
 • avatar

  YElov

  |9 dni temu
  Już chyba bym wolał trudne sprawy oglądać seriooo
 • avatar

  MovieMadness

  |10 dni temu
  Już myślalem że stronka fejur ale trzeba tylko w reklamy przeklikać
 • avatar

  FilmFervor

  |10 dni temu
  ktoś wie jak odpalić? czytałem że trzeba przeklikać reklamy ale nwm jak

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Gdzie obejrzeć film 303. Bitwa o Anglię?

Film 303. Bitwa o Anglię to polska produkcja z 2018 roku opowiadająca o losach polskich lotników walczących w bitwie o Anglię podczas II wojny światowej. Obraz został dobrze przyjęty zarówno przez krytyków, jak i widzów, dlatego warto go obejrzeć. Gdzie można znaleźć ten film?

303. Bitwa o Anglię jest dostępny na popularnych platformach VOD takich jak Netflix, HBO GO, Amazon Prime czy Chili. Film można również wypożyczyć lub kupić na DVD w wybranych sklepach internetowych i stacjonarnych. Dobrą opcją jest także obejrzenie go online na stronach udostępniających filmy bez opłat, choć trzeba liczyć się z gorszą jakością obrazu i brakiem polskiego lektora.

303. Bitwa o Anglię

Czy warto obejrzeć film 303. Bitwa o Anglię? Recenzje

303. Bitwa o Anglię zebrało pozytywne recenzje od widzów i krytyków. Film został doceniony za przedstawienie mało znanego wątku historii polskich lotników podczas II wojny światowej. Krytycy chwalą produkcję za odważne i emocjonujące ukazanie losów pilotów walczących z przeważającymi siłami niemieckimi. Widzowie w recenzjach podkreślają wciągającą fabułę i świetną grę aktorów.

Warto zwrócić uwagę, że film przybliża mało znany epizod z historii Polski, a jednocześnie opowiada uniwersalną opowieść o przyjaźni, honorze i poświęceniu. Produkcja łączy w sobie wartką akcję z wątkami dramatycznymi. Dlatego 303. Bitwa o Anglię to propozycja zarówno dla fanów kina wojennego, jak i wzruszających dramatów.

Film 303. Bitwa o Anglię - fabuła i opis produkcji

Akcja filmu 303. Bitwa o Anglię rozgrywa się w 1940 roku. Po upadku Polski wielu polskich lotników przedostało się do Wielkiej Brytanii, by walczyć z Niemcami w bitwie o Anglię. Głównymi bohaterami są piloci z 303 dywizjonu myśliwskiego "Warszawskiego im. Tadeusza Kościuszki".

Film przedstawia codzienne życie i walki pilotów dywizjonu. Ukazuje trudy szkolenia, naloty, straty w ludziach i sprzęcie oraz postępującą degradację jednostki. Jednak mimo problemów Polacy walczą dzielnie, pilnując nieba nad Anglią. Ich odwaga i poświęcenie budzą podziw Brytyjczyków.

Ważnym wątkiem filmu jest też przyjaźń głównych bohaterów oraz ich marzenia i tęsknoty za krajem. Produkcja łączy znakomitą fabułę z efektami specjalnymi, pokazując z bliska realia walk powietrznych.

303. Bitwa o Anglię

Najlepsze cytaty z filmu 303. Bitwa o Anglię

303. Bitwa o Anglię zawiera wiele zapadających w pamięć cytatów. Oto kilka z nich:

 • "Chłopaki, pokażmy tym Anglikom, na co stać polskich pilotów!"
 • "Dziś Anglia, jutro Polska!"
 • "Przyjaciel to ktoś, kto cię zna, a mimo to ci ufa."
 • "Mamy tylko dwa wyjścia: zwycięstwo albo śmierć."
 • "Nie martwcie się o mnie. Jestem z wami. Do końca."
 • Te i inne poruszające cytaty sprawiają, że film na długo pozostaje w pamięci widzów. Ukazują dramatyzm wojny, ale i nadzieję oraz wierność ideałom.

  Aktorzy w filmie 303. Bitwa o Anglię - obsada

  W filmie 303. Bitwa o Anglię występuje plejada znanych polskich aktorów. Główne role pilota Jan Zumbacha i dowódcy dywizjonu Witolda Urbanowicza grają Marcin Kwaśny i Maciej Zakościelny. W obsadzie znaleźli się także: Piotr Adamczyk, Antoni Pawlicki, Jan Wieczorkowski, Nikodem Rozbicki i wielu innych.

  Aktorzy wnikliwie wcielili się w swoje postaci, co pozwoliło oddać realia tamtych czasów. Widzowie docenili grę aktorską i chemie między pilotami na ekranie. Obsada stanowi jeden z mocnych punktów tej produkcji.

  Kim jest główny bohater w filmie 303. Bitwa o Anglię?

  Głównym bohaterem filmu 303. Bitwa o Anglię jest porucznik Jan Zumbach, w tej roli Marcin Kwaśny. To on staje na czele polskich pilotów i prowadzi ich do boju. Charakteryzuje go nieustępliwość, upór i determinacja w walce z Niemcami.

  Jan Zumbach to postać historyczna. Był asym myśliwskim i dowódcą 303 dywizjonu. Po wojnie osiadł w Anglii. Film pokazuje jego odwagę i umiejętności przywódcze. To człowiek honoru, który jest w stanie poświęcić wszystko dla słusznej sprawy. Jego postać jest inspiracją dla innych pilotów.

  Film 303. Bitwa o Anglię - dlaczego warto obejrzeć?

  Istnieje wiele powodów, dla których warto zobaczyć ten film. Przede wszystkim produkcja przybliża mało znany epizod z polskiej historii - heroiczną walkę pilotów podczas bitwy o Anglię. Ukazuje ich patriotyzm, honor i poświęcenie. Film stanowi hołd dla pamięci tych, którzy oddali życie w obronie wolności.

  Poza aspektem historycznym, 303. Bitwa o Anglię to po prostu świetne kino. Film ma wartką akcję, dynamiczne sceny walk powietrznych i wciągającą fabułę. Świetna gra aktorska i znakomite zdjęcia sprawiają, że produkcja wzbudza emocje. To również uniwersalna opowieść o przyjaźni, honorze i poświęceniu.

  Jak wyglądała scenografia i produkcja filmu 303. Bitwa o Anglię?

  Twórcy filmu 303. Bitwa o Anglię zadbali o wszelkie detale, by jak najwierniej oddać realia epoki. Zdjęcia powstawały w Polsce i w Anglii, wykorzystano też archiwalne materiały filmowe. Dużą wagę przywiązano do scenografii i kostiumów nawiązujących stylistyką do lat 40.

  W filmie wykorzystano zarówno zabytkowe samoloty z epoki, repliki, jak i modele komputerowe. Dzięki temu udało się uzyskać efektowne ujęcia powietrznych potyczek. Ponadto aktorzy przeszli intensywne szkolenie z pilotażu, by wiarygodnie oddać pracę pilotów myśliwskich.

  Dbano też o detale dotyczące militariów, codziennego życia i obyczajów epoki. Staranność widowiskowych scen batalistycznych łączy się tu z wnikliwym odwzorowaniem historycznych realiów.

  Zwiastun filmu 303. Bitwa o Anglię - zobacz materiał wideo

  Oficjalny zwiastun daje przedsmak tego, co oferuje film 303. Bitwa o Anglię. Dynamiczne sceny ukazują szkolenie pilotów, starty samolotów, widowiskowe naloty i powietrzne starcia. Słychać salwy karabinów maszynowych i ryk silników myśliwców.

  Zwiastun buduje napięcie i pokazuje rozmach produkcji. Ukazuje też dramatyzm walki i codziennego życia bohaterów na wojennej ziemi. Materiał zachęca do obejrzenia całego filmu i poznania tej zapierającej dech w piersiach historii.

  5 Podobnych Filmów

  Maciej Dąbrowski

  Maciej Dąbrowski

  Witajcie w moim kinowym królestwie, gdzie każda opowieść ma swój głos! Jestem architektem tego portalu, gdzie świat filmu, seriale i recenzje łączą się w niezwykłą sieć pasji i refleksji. Moje pióro jest mostem między ekranem a sercem widza, rozświetlając mrok nieodkrytych historii. Tutaj, każdy tytuł to jak nowy rozdział w księdze mojej fascynacji, każda analiza - droga do głębszego zrozumienia sztuki filmowej. Zapraszam was w podróż po skarbach kina, gdzie marzenia stają się rzeczywistością, a recenzje - kluczem do magicznego świata filmowego.

  Oceń film lub serial

  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  outline-star
  outline-star
  outline-star
  outline-star
  Ocena: 6 Liczba głosów: 159

  Udostępnij